Dívčí mládež: Krátkodobý návrat do haly a teď už zase individuální tréninky
7. 1.

Dívčí mládež: Krátkodobý návrat do haly a teď už zase individuální tréninky

Nepříznivá situace pro amatérské sportování a sportování mládeže pořád přetrvává a Česko se na prahu nového roku opět musí řídit tvrdými restrikcemi. Ty nesvědčí ani tréninkům, a tak se mladší žákyně, starší žákyně, dorostenky a juniorky opět musejí připravovat individuálně doma nebo venku. Snad se brzo začne blýskat na lepší časy.Vládní opatření od října do prosince neumožňovaly společné tréninky v hale. „Trénovali jsme formou individuálů. Během prosince jsme měli možnost si aspoň na chvíli zatrénovat v hale. Po dlouhé době jsme se společně mohli sejít a pohrát si s florbalkou. Proto jsme se zaměřili hlavně na hru a střelbu,“ okomentoval krátký návrat do Rieger arény trenér mladších a starších žákyň Jakub Jestříbek.

 

„Poslední trénink v roce jsme uskutečnili ve vánoční náladě. Cukroví, sladkosti… Myslím, že jsme si to všichni užili, jak se patří. Doufám, že se už co nejdříve vrátíme do haly. Prozatím holky trénuji zase doma a opět formou individuálů,“ věří Jestříbek v lepší zítřky.

 

Dorostenky a juniorky byly a jsou pochopitelně ve stejně složité situaci. „Musíme si udržovat formu individuálně v prostředí domova. Občas zařadíme nějaký venkovní trénink, ale dost záleží na aktuálním počasí,“ popsal situaci kouč těchto kategorií Šimon Král.

 

 

Také dorostenky a juniorky v prosinci využily dvoutýdenní období, kdy mohly alespoň v omezeném počtu nahlédnout zpátky do haly. „Vzhledem k blížícím se vánočním svátkům jsme nechtěli holky trápit nácvikem na sezonu. Byl jsem rád, že si hráčky mohly sáhnout na hokejku a připomenout si ten náš krásný sport, který bohužel v této těžké době nemůžeme provozovat tak, jak bychom si to představovali,“ ohlédl se za prosincovým uvolněním opatření Král.

 

„Poslední tréninky v hale jsme tedy soutěžili mezi sebou v turnajích a užívali jsme si, že můžeme být pospolu jako jeden tým,“ byl Král rád, že si jeho svěřenkyně konečně zasoupeřily. Nyní už se zase dá trénovat pouze venku nebo doma. „Ačkoli jsme už na individuální trénování připraveni, není to lehké fungovat tímto způsobem. Pevně však věřím, že očkování přinese lepší časy a třeba se té haly konečně dočkáme,“ dodal trenér dorostenecké a juniorské dívčí kategorie.

 

Současná situace je nelehká jak pro trenéry, tak samozřejmě i pro hráče a hráčky. „Když to počasí dovolilo, tak jsem se přidala ke kamarádům a společně jsme si zahráli florbal aspoň na venkovním hřišti. Samotnou mě to ale příliš netěší. Každý den, občas se tedy musím i přemlouvat, se snažím hýbat,“ přiznává mladá florbalistka Běla Novotná.

 

 

„Doma posiluji, venku buď běhám nebo se jdu projít. Ale není to ono! Celá situace mi přijde jako zlý sen. V životě mě nenapadlo, že nebudu chodit do školy a nebudu hrát svůj oblíbený sport. Těším se na brzké ranní vstávání, společnou jízdu na zápas, únavu po tréninku, napětí a radost ze hry. Chci už být zpátky ve hře! Všem přeji, aby to zvládli a těším se na vás!“ uzavřela upřímně svou výpověď opora dorostenek.
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
RSS KANÁL

Prostřednictvím RSS můžete být informováni o novinkách na webu TJ Sokol Královské Vinohrady - nejnovější zprávy, výsledky, aktuality, reportáže a komentáře.


Obsah RSS kanálu najdete na adrese: http://www.skvflorbal.cz/rss/.

PARTNEŘI KLUBU

Hlavní partneři

Partneři klubu

Dále nás podporují

Partner družstva