Boleslav Kytka: Chceme hrát rychlý kombinační florbal
17. 9.

Boleslav Kytka: Chceme hrát rychlý kombinační florbal

Minulá sezona Ladies vygradovala sedmým zápasem 1. kola play down s Olomoucí. Vinohrady se radovaly z vítězství a následné záchrany. Teď před týmem stojí další výzva v podobě už čtvrté extraligové sezony v řadě. Na to, v jakém stavu se tým nachází, jsme se zeptali kouče Bolka Kytky.Jak dobře je dle tvého soudu připraven tým na nový ročník?
"Je za námi delší letní příprava, ve které jsme se snažili o co největší posun hráček. Věřím, že jsme na dobré cestě, ale ještě je před námi hodně práce do sezony."


Jak bys zhodnotil Czech Open?
"Byly to pro nás první zápasy od play down, během letní přípravy jsme pracovali na určitých herních prvcích, které jsme chtěli do hry převést. Na Czech Open se nám během zápasu tyto prvky povedlo ve hře předvádět a až na problémy s koncovkou, v které máme dlouhodobější problém, hodnotím Czech Open pozitivně."


V srpnu jste navštívili také Ostravu a zúčastnili se Ostrava Cupu. Jak bys zhodnotil počínání týmu zde?
"Do Ostravy jsme jeli v počtem oslabené sestavě, byla to ideální příležitost pro hráčky, které nedostaly tolik prostoru na Czech Open a měly tak možnost sehrát plno vyrovnaných zápasu a posbírat tak zkušenosti do nové sezony."

 

Začínáte s nováčkem. Je to výhoda nebo nevýhoda? Co myslíš?
"Bude to těžký vstup do sezony. I když je to nováček v extralize, dokázali si zajistit postup z prvního místa. A jak už ukázali dříve v baráži, budou to velmi nepříjemné zápasy."


Jak moc se změnil kádr oproti předchozí sezoně?
"Pár změn v kádru proběhlo, ale jádro týmu zůstalo pohromadě."


Jakým stylem bys chtěl, aby se tvůj tým prezentoval?
"Chtěl bych navázat na herní styl, kterým jsme se prezentovali na Czech Open, to znamená rychlý kombinační florbal."
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
RSS KANÁL

Prostřednictvím RSS můžete být informováni o novinkách na webu TJ Sokol Královské Vinohrady - nejnovější zprávy, výsledky, aktuality, reportáže a komentáře.


Obsah RSS kanálu najdete na adrese: http://www.skvflorbal.cz/rss/.

PARTNEŘI KLUBU

Hlavní partneři

Partneři klubu

Dále nás podporují

Partner družstva