Kouč dorostenců Sigl: První místo zahřálo u srdíčka
14. 5.

Kouč dorostenců Sigl: První místo zahřálo u srdíčka

Předloni zažil Jonáš Sigl jako trenér sestup z 1. dorostenecké ligy. Teď dokázal své svěřenci připravit tak dobře, že společně oslavili návrat zpět do nejvyšší soutěže. A jako náročný kouč ví, že nemůže být nikdy plně spokojen. Svým hráčům však věští dobrou budoucnost.Minulý týden skončila sezona i pro dorostence. První místo a postup. Jsi tedy plně spokojen s uplynulým ročníkem?
"První místo zahřálo u srdíčka, škoda naší jediné utrpěné porážky s mojí nemesis Orkou. Šimonovi Duškovi se podařilo i vyhrát kanadské bodování, ikdyž na to potřeboval v posledních dvou zápasech takový ice time, že na střídačce se stavil jen pro pití a několik bodů mu musel soupeř vnutit. Pavel Hájek se stal nejlepším nahrávačem a Šimon Procházka měl nejméně obdržených branek na zápas v lize. Z tohoto pohledu bylo vše jak má."

Máš větší radost z výsledků nebo z předváděné hry? Podařilo se ti vštěpit hráčům takový styl hry, který jsi chtěl?

"Radši bych měl radost z předváděné hry, ale náš tým nebyl natolik kvalitní, aby se nepřizpůsobil hře soupeře, což v 2. dorostenecké lize znamenalo, že hra nelahodila oku nezaujatého diváka. Pozitivní byly určitě některé branky, které naši hráči vstřelili, jež by jim určitě zajistily zlatou helmu."

 

V průběhu sezony jsi zapojoval do hry i starší žáky, jak jsi spokojen s jejich výkony?

"Starší žáci předváděli s ohledem na své fyzické dispozice kvalitní hru a jsem rád, že jsme jich mohli zapojit tolik a dát jim tolik prostoru na hřišti. Doufám, že své zkušenosti s dorosteneckou soutěží, kteří mají někteří už dve sezony, prodají letos v 1. dorostenecké lize."

 

Někteří dorostenci odcházejí do juniorů. Čeká je dobrá budoucnost?
"Pokud to budou mít v hlavě srovnané, je velká šance, že se všichni budou florbalu věnovat i v mužích, což považuji u mladého florbalisty za tu nejlepší budoucnost."

Budeš pokračovat jako trenér dorostenců v příští sezoně?
"Budu pokračovat u dorostenců a se mnou i sokolský florbalový komentátor a oblíbenec rozhodčích Richard Klíma."

Na závěr se tě zeptám, co tvá hráčská kariéra? S Benfikou jste vyhráli divizi, tak jak velkou radost jsi měl z tohoto úspěchu a uvidíme tě na hřišti při zápasech béčka i v nadcházejícím ročníku?

"Úroveň divize se každým rokem zhoršuje, takže náš předsezonní cíl, kdy jsme si poprvé řekli, že bychom to měli vyhrát, nebylo tak těžké splnit. Osobně jsem klesl s úspěšností střelby z 1 % na úspěšnost blížící se nule, takže i Mára Mikeš dal více branek než já, ale snad na mě kluci v Benfice nezanevřou a nechají mě si s nimi pinkat dál."
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
RSS KANÁL

Prostřednictvím RSS můžete být informováni o novinkách na webu TJ Sokol Královské Vinohrady - nejnovější zprávy, výsledky, aktuality, reportáže a komentáře.


Obsah RSS kanálu najdete na adrese: http://www.skvflorbal.cz/rss/.

PARTNEŘI KLUBU

Hlavní partneři

Partneři klubu

Dále nás podporují

Partner družstva