Shrnutí víkendu: Téměř stoprocentní víkend pro SKV

7. 2. 2017

Klub

3 minuty čtení

Kromě jedné jediné remízy skončily všechny víkendové zápasy SKV výhrou Vinohrad.

Muži B neobvykle hráli pouze jeden zápas, v sobotu přivítali Bohemians na domácí půdě. Jako již několikrát v této sezóně, béčko rozehrálo zápas skvěle, po druhé třetině vedlo už 5:0. Poslední třetinu sice prohrálo 2:5, ale díky nahranému skóre udrželo náskok. Komentář kapitána Jonáše Sigla po zápase mluví za vše: „Povolíš, přitáhneš. Kočka, myš. Děkujeme soupeři za utkání.“

Céčko mužů hrálo své dva zápasy v neděli v Berouně. První soupeř, příbramští Žraloci, byli ve velmi okleštěné sestavě, do pole měli pouze osm hráčů. SKV i přes velké množství neproměněných šancí bohatě využilo svou převahu na hřišti a vyhrálo 13:4. Druhé utkání s kladenskými Kuřaty bylo mnohem dramatičtější. Z nepříznivého stavu 0:2 dokázal Sokol srovnat na 2:2. Nicméně soupeř zvládl jít znovu do vedení. Vinohrady ale nepohrdly žádnou nabídnutou přesilovkou, využily tři ze tří a nakonec se radovaly z výhry 5:3, kdy poslední minutu zápasu hrálo SKV v oslabení tří proti šesti při hře soupeře bez brankáře. Hrající trenér Gustav Ondrejčík si výkon svých svěřenců chválil: „V prvním zápase jsme nedali soupeři šanci a po pohledných kombinacích jsme si vytvořili velký náskok. Ve druhém utkání jsme museli skóre otáčet, navíc soupeř hrál velmi dobře v obraně. Naštěstí jsme se díky třem využitým přesilovkám dostali zpátky do hry a zápas nakonec vyhráli 5:3. Výkon celého týmu v posledních pěti minutách byl ukázkový. Hlavně při oslabení třech proti šesti, takhle se hraje na krev!“

Béčko žen zvládlo skvěle nedělní domácí turnaj, když rezervu pražských Panterek porazilo 6:1 a následně si s chutí zastřílelo proti Ovocným bázím, které nyní spadají pod Florbalovou akademii Mladé Boleslavi, a zvítězilo 10:3.

Ženy C se staly v sobotu jediným týmem, který nebral všechny body za svůj turnaj. Stejně jako muži C vycestovaly za svými zápasy do berounské haly Eden, kde nejprve v prvním utkání dne remizovaly s béčkem Texasu, a o dvě hodiny později si smlsly na Slavii 10:1.

VÍKENDOVÉ VÝSLEDKY:

Muži B:
TJ SKV vs. FbŠ Bohemians B 7:5

Muži C:
TJ SKV vs. FBC Žraloci Příbram 13:4
TJ SKV vs. IBK Kuřata Kladno 5:3

Ženy B:
TJ SKV vs. Panthers Praha B 6:1
TJ SKV vs. Florbalová akademie MB-B-Ov.Báze 10:3

Ženy C:
TJ SKV vs. FBC Texas B 4:4
TJ SKV vs. FBC Slavia Praha 10:1

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.