Shrnutí víkendu: Benfika míří za triumfem v divizi! Dařilo se i dorostencům

14. 2. 2017

Klub

2 minuty čtení

Plný počet bodů si o víkendu připsaly hned tři mužstva SKV. Mužské béčko se přiblížilo k celkovému vítězství v divizi. Dvě vítězství si připsali i kluci z déčka. A do třetice se z maximálního bodového zisku radovali také o postup bojující dorostenci.

Benfika zažívá historickou sezonu. V divizi už skončila v minulosti dvakrát na druhém místě a jednou na čtvrtém, letos však poprvé míří za celkovým vítězstvím. Přiblížily ji k tomu dvě výhry nad Athletics a Kutnou Horou. V sobotním duelu exceloval Jakub Pecha, který nasbíral tři góly a pět nahrávek. Šest bodů měl útočník Jan Švejda a čtyři góly vsítil kanonýr Matěj Špaček. V neděli zaznamenal nejvýraznější příspěvek Richard Klíma (3+1).

Šest bodů si připsali dorostenci. Svěřenci Jonáše Sigla v sobotu přehráli rezervu Bohemians 6:3. Následně ve středu zvládli také dohrávku s Athletics, když zvítězili stejným poměrem. Vinohradští jsou tak po 12 zápasech na druhé příčce druholigové tabulky, přičemž první Start98 má o zápas více.

Dařilo se také déčku. Vinohrady porazily Penguins vysoko 12:4 a následně si poradily také s Čelákovicemi po výsledku 5:3. Pouze jeden bod zaznamenaly juniorky, které ovšem vyrazily na turnaj ve velmi omezeném počtu. Po remíze s Elite nestačily na Turnov. Bodík vybojovaly také starší žákyně.

VÍKENDOVÉ VÝSLEDKY:

Muži B:
TJ SKV - Athletics Praha 11:3
TJ SKV - FBC Kutná Hora 9:4

Muži D:
TJ SKV - FBC Penguins Praha 12:4
TJ SKV - SK Alien Nation Čelákovice 5:3

Dorostenci:
TJ SKV - FbŠ Bohemians B 6:3
TJ SKV - Athletics Praha 6:3

Juniorky:
TJ SKV - Elite Praha 6:6
TJ SKV - TJ Turnov 2:9

Starší žákyně:
TJ SKV - Florbalová akademia MB DB 4:10
TJ SKV - Tatran Střešovice 7:7
TJ SKV - ACEMA Sparta Praha 6:7

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.