Vinohrady se počtvrté v řadě zachránily v extralize!

23. 3. 2017

Ženy A

2 minuty čtení

Ladies to dokázaly! V pátém utkání 1. kola play down zdolaly Elite 5:2 a celou sérii ovládly 4:1 na zápasy. Počtvrté za sebou se tak dokázaly udržet v nejvyšší soutěži.

Utkání se hrálo ve vinohraské sokolovně, ale jako domácí tým bylo vedeno Elite, které kvůli obsazenosti haly nemohlo hrát na Děkance. Pátý duel série se od začátku lépe vyvíjel pro vinohradské barvy. V deváté minutě Zelníčková po zemi dorazila míček do brány po střele Lingové. Jen o tři minuty později se prosadila Tvrzníková a bylo to 2:0 pro SKV.

Druhá část začala pro Vinohrady solidně. Bartošová zpoza branky poslala míček na Bursovou a ta s přehledem propálila Gécovou. Jenže pak se stejná hráčka nechala vyloučit za bránění ve hře, Elite přesilovku zužitkovalo a snížilo na 1:3. Tři minuty před koncem prostřední dvacetiminutovky navíc Jelínková prošla až před branku a připravila gól Miklíkové, která tak dala kontaktní gól svého týmu.

V posledním dějství však sokolky zaválely. Ve 46. minutě Lingová využila toho, že šly domácí hráčky střídat, a po samostatném úniku poslala míček do branky. Vinohradské vítězství zpečetila gólem ze samostatného nájezdu Jiříčková, která zvládla bekhendovou kličku a poslala míček pod břevno. SKV výhrálo 5:2 a i příští rok bude potkávat v extralize špičku tuzemského florbalu.

Elite Praha - TJ SKV 2:5 (0:2, 2:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 26. Jelínková (Zlámalová), 38. Miklíková (Jelínková) – 9. Zelníčková (Lingová), 12. Tvrzníková (Lingová), 24. Bursová (Bartošová), 46. Lingová, 55. Jiříčková (TS). Rozhodčí: Kropáček, Novák. Vyloučení: 2:1, navíc Císařová 10 min. (Elite). Využití: 1:0. Diváků: 94.

Sestava SKV: Vyrobíková (Kutnarová) - Honzová (C), Trunečková, Sladkovská, Šádková, Jiříčková, Kutnarová - Lingová, Zelníčková, Tvrzníková - Bursová, Bartošová, Dobisíková - Bartůňková. Trenéři: Boleslav Kytka a Pavel Doubek.

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.