Shrnutí víkendu: Céčko ovládlo pražskou ligu!

10. 4. 2017

Klub

4 minuty čtení

Už po minulém turnaji si mužské céčko zajistilo postup do nejvyšší regionální ligy. K tomu teď sokolové přidali ještě další krásný úspěch - první místo. Po výhrách 14:2 a 8:3 suverénně ovládli pražskou ligu.

Céčko už mělo jistý postup z minulého turnaje. Do vyšší ligy totiž postupují první dva celky pražské ligy. K jistotě prvního místa stačilo sokolům vybojovat z posledních dvou zápasů na Třebešíně alespoň čtyři body. To se začalo plnit po vysoké výhře nad béčkem akademie z Mladé Boleslavi. Kluci po pomalejším rozjezdu zvítězili nakonec vysoko 14:2. Drtivou výhru režírovali čtyřgólový Jakub Pecha a čtyřbodoví kapitán Jakub Vrzák a hrající kouč Gusta Ondrejčík.

Protože druzí Bučis prohráli svůj duel s Desperados, o první příčce už bylo jasno i před druhým zápasem SKV s Emco Cholerics, za které nastoupila bývalá velká opora Vinohrad Pavel Uher. Vinohradští brzy prohrávali 0:2, ale díky skvěle zvládnuté třetí části a výbornému Kubovi Záhorovi v brance nakonec triumfovali 8:3. Brankář Záhora mimo jiné odchytal svůj 300. zápas v dresu SKV. Jubileum to bylo vydařené!

Sokolové z céčka tak dokázali dva roky po sobě vyhrát svou soutěž a postupují opět o stupeň výš. V nejvyšší regionální lize už je čekají silní soupeři. "Děkuji všem hráčům z béčka, céčka, déčka a juniorů za skvělou sezonu. V neděli jsme potvrdili, že náš postup je zasloužený," řekl po zápasech hrajícího kouč Gusta Ondrejčík. Céčko mělo v lize nejlepší obranu a druhý nejlepší útok.

Týmové kanadské bodování ovládl s přehledem Jakub Pecha, přestože zasáhl pouze do 10 zápasů. Se ziskem 45 bodů ho nikdo nepřekenol. Druhý skončil se 40 body Gusta Ondrejčík, třetí Ríša Klíma nasbíral 38 bodů, čtvrtý Fíla Horák bodů 36 a nejlepší pětici uzavírá zastupující kapitán Kuba Vrzák, jenž nasbíral 29 bodů. Pásku v průběhu sezony přebral od zraněného Míši Zitka, kterému přejeme brzké uzdravení!

Svůj postup do 1. ligy o víkendu na domácí půdě korunovali také dorostenci, kteří si připsali jednu výhru a jednu prohru. Bučis porazili 8:4, kdežto na hornopočernickou Orku nestačili a prohráli s ní 4:9. Dorostence čekají ještě čtyři zápasy, přičemž o motivaci mají postaráno. Ve zbytku soutěže se budou snažit udržet první příčku před druhým Startem či třetím béčkem Chodova.

Dařilo se také starším žákyním. Ty si po postupu do nejvyššího koše v soutěže 3+1 vedly solidně. V základní skupině porazily Chodov drtivým způsobem 18:3 a následně padly s Panthers 2:7. V souboji o třetí příčku si ovšem spravily chuť a vyhrály nad Spartou 9:2. Setrvají tak v 1. koši.

Velice slušně mají rozehranou sezonu také holky z ženského béčka. O víkendu si totiž sokolky připsaly jednu výhru a jednu prohru. Před posledními dvěma zápasy mají v čele soutěže dvoubodový náskok na druhé béčko Bohemky a třetí Start98. S oběma týmy se přitom SKV utká právě v rámci posledního turnaje.

VÍKENDOVÉ VÝSLEDKY:

Muži C:
TJ SKV - Florbalová akademie MB "B" 14:2
TJ SKV - EMCO Cholerics 8:3

Dorostenci:
TJ SKV - DDM Horní Počernice Orka 4:9
TJ SKV - FC Bučis Team 8:4

Ženy B:
TJ SKV - FBŠ Slavia Plzeň B 1:2
TJ SKV - Divoký kočky & Olymp 9:1

Starší žákyně:
TJ SKV - Fat Pipe Florbal Chodov blue 18:3
TJ SKV - Panthers Praha 2:7
TJ SKV - ACEMA Sparta Praha 9:2

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.