Dorostenci slaví první výhru!

18. 12. 2012

Klub

3 minuty čtení

Dorostenci konečně prolomili nešťastnou sérii a mohou se radovat z prvních bodů v letošní sezoně. Odnesli to Black Angels.

Poslední předvánoční turnaj mladších žáků přinesl nejprve střetnutí našich kluků s Athletics Praha. SKV bylo celý zápas aktivnější, důraznější, více zakončovalo, a proto již od prvních chvil vedlo 1:0. Bohužel se však projevilo, že ne vždy vyhrává ten lepší a SKV doplatilo na několik málo chyb, které soupeř beze zbytku dokázal potrestat. V brance se několika pěknými zákroky blýskl Vašek Trejtnar, útočník navlečený kvůli absenci gólmana do výstroje. Ani jeho snaha však nezabránila nakonec kruté porážce 1:5. Poslední dvě branky však padly v posledních minutách při úporné snaze našich kluků alespoň o vyrovnání.
 
Druhý zápas nabídl pohledný a bojovný florbal. SKV mělo opět lepší nástup a ujalo se vedení. Sparta se se sokoly dlouho střídala v držení otěží, ale naše kluky neudolala, a tak SKV nakonec zvítězilo 5:3. Poslední utkání znamenalo souboj o třetí místo, v němž se mladším žákům postavil Falcon. Zde již o střelecké impotenci z prvního utkání nemohla být ani řeč. Téměř každá střela sokolů se třepotala v síti, a tak si SKV rozdílem třídy poradilo se svým soupeřem poměrem 7:3.
 
Dorostenci odehráli svoje utkání v Čakovicích. Soupeři je čekali těžcí, ale přitom stále hratelní. Zápas s Black Angels měl velmi špatný začátek, již v páté minutě SKV prohrávalo 0:2, pak ale zlepšilo svoji hru a do konce třetiny nedovolilo soupeři skórovat. O přestávce trenér Svoboda napumpoval svoje svěřence energií a to přineslo své ovoce. Do konce druhé třetiny se prosadili Klíma s Beranem a srovnali stav na 2:2. Třetí třetina byla velmi nervózní, ale SKV otočilo zápas a dostalo se mimo jiné po krásné akci Šímy do vedení 4:2. Black Angels v závěru dokázali jenom snížit na 4:3, ale sokolové si svoje vedení pohlídali a mohli tak slavit první vítězství v sezoně.
 
Proti Chodovu byl zápas jednoznačnou záležitostí. I díky skvělým zákrokům Chamráda SKV udrželo po první třetině stav 0:2, ale od druhé třetiny Chodov navyšoval svoje vedení. Za stavu 7:1 se povedla nádherná akce kapitánu Klímovi, když podle slov spoluhráče Berana „projel snad čtyři hráče“ a nádhernou střelou o tyč snížil na 7:2. Chodov pak ale navýšil svůj náskok ještě jedním gólem na 8:2 a i přes velmi slušný výkon našich dorostenců si podmanil tento zápas.
 

Výsledky z posledního předvánočního víkendu:

Mladší žáci:
TJ SKV - Athletics Praha 1:5
TJ SKV - AC Sparta Praha „B“ 5:3
TJ SKV - Floorball Club Falcon 7:3
 
Dorostenci:
TJ SKV - Black Angels 4:3
TJ SKV - TJ JM Chodov 2:8
 

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.