Velké shrnutí: Starší žáci končí sezonu ve druhém koši, žákyně dokonce v prvním!

3. 5. 2017

Klub

6 minut čtení

Předposlední hrací víkend letošní sezony přinesl pěkné výsledky. Starší žáci dokázali udržet 2. nejvyšší koš a zaznamenali tak skvělý úspěch. Stejně dobře si vedly starší žákyně, které dokonce zůstaly v koši nejvyšším! Muži D oslavili postup a ženy B i C shodně obsadily ve svých ligách 2. místa. 

Muži D mají postup a podtrhli vydařenou sezonu

Víkendový výčet zápasů načneme u mužů D, kteří svůj turnaj odehráli doma na Vinohradech. Kluci nejprve porazili vysoko 13:2 céčko Kubánského Klanu, následně padli s béčkem Wildcats. I to jim ovšem stačilo k potvrzení postupu ze druhé příčky. Třetí Beroun sice nasbíral stejný počet bodů jako SKV, v prospěch Vinohrad však hovořila bilance ze vzájemného zápasu. Déčko tak podtrhlo skvělou sezonu mužských rezervních týmů. Béčko triumfovalo v divizi, céčko jako nováček vyhrálo pražskou ligu a déčko si příští rok zahraje pražský přebor!

Starší žáci z pátého koše do druhého!

Zlepšení v průběhu sezony zaznamenali starší žáci. Pro hráče ročníku 2002 to byl v Benešově poslední turnaj v kategorii starších žáků. "Tahle parta udělala velký pokrok, začínala v pátém koši a svým nástupcům předává koš druhý (i s Próšou). Díky za dva pěkné společné roky a rodičům za podporu," shrnul sezonu z pohledu stržů kouč Vilas. Nahoru šlo v průběhu ročníku také béčko, které vstupovalo do sezony v desátém koši a v Radlicích zakončilo letošní boje v koši sedmém!

Starší žákyně zůstaly v prvním koši!

Stržky mají za sebou vydařenou sezonu. Po bojích ve druhém koši nastal vytoužený postup do koše nejvyššího, ve kterém se holky dokázaly třikrát v řadě udržet, naposledy o uplynulém víkendu.

"V posledním turnaji sezony jsme chtěly dokázat, že do prvního koše patříme a že jsme se v průběhu sezony stále zlepšovaly. Po prvním zápase, který se nám moc nepovedl, jsem hrály vyrovnaně s Pantherkami, které celý turnaj vyhrály a trochu nezaslouženě jsme prohrály 6:8. Ale holky v posledním zápase proti Panthers Rudná dokázaly, že když mají trochu prostoru, dokáží i na tak malém prostoru vytvářet pěkné gólové šance a zároveň je i proměňovat. Holkám moc děkuju za celou seoznu, v níž jsme se konečně začaly scházet v pořádném počtu a pomalu, ale jistě kráčíme vzhůru," řekla po posledních zápasech trenérka starších žákyň Aneta Tvrzníková.

Ženy B a C mají za sebou skvělou sezonu

Na mužské rezervní týmy solidně navázaly také ženské béčko a céčko. Oba týmy z administrativních důvodů nemohou postoupit do vyšších soutěží, přesto až do závěrečných kol bojovaly o celkové prvenství v lize. Béčko nakonec vyválčilo druhou příčku, stejně jako céčko. To si připsalo na posledním turnaji dvě vysoká vítězství.

Elévové sbírali zkušenosti

Poslední turnaje odehráli také naši nejmladší. Áčko elévů složeno z hráčů ročníku 2006 si připsalo ve třetím koši jednu výhru a dvě porážky. Béčko nastoupilo do zápasů s velmi mladou a nezkušenou sestavou, ve které figurovali hráči ročníku 2008 a mladší. Pro takto mladé hráče byl turnaj v pátém koši spíše příležitostí načerpat zkušenosti.

Všem týmům děkujeme za skvělou reprezentaci SKV a za odevzdané výkony a přejeme hodně štěstí do další sezony. O nadcházejícím víkendu definitivně uzavřou ročník dorostenci, kteří už mají jistý postup a také první místo, takže na posledním turnaji ještě mohou stvrdit skvělou sezonu! SKV = Společně K Vítězství.

VÍKENDOVÉ VÝSLEDKY:

Muži D:
TJ SKV - IBK Kubánský Klan C 13:2
TJ SKV - FbK Wildcats Praha B 2:11

Starší žáci A:
TJ SKV - SK Florbal Benešov 0:2
TJ SKV - Sokol Rudná 0:5
TJ SKV - Te7 Tatran Střešovice 4:1

Starší žáci B:
TJ SKV - Black Angels White 5:2
TJ SKV - FBC Pitbulláci Kolín 5:3
TJ SKV - Panthers Praha B 3:8

Elévové A:
TJ SKV - TJ Sokol Dobříš 9:6
TJ SKV - Technology Florbal MB blue 6:8
TJ SKV - FbK Olymp Praha 1:5

Elévové B:
TJ SKV - FBK Draci 7:13
TJ SKV - Pibulláčkové Kolín 1:17
TJ SKV - FBC Start98 4:16

Ženy B:
TJ SKV - FBC Start98 3:4 

Ženy C:
TJ SKV - FBC Pitbullky Kolín 8:2
TJ SKV - Viking group TJ Sokol Kobylisy 9:1

Starší žákyně:
TJ SKV - Florbalová akademia MB DB 1:12
TJ SKV - Panthers Praha 6:8
TJ SKV - Panthers Praha Rudná 14:4

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.