Kouč dorostenců Sigl: První místo zahřálo u srdíčka

14. 5. 2017

Dorostenci

3 minuty čtení

Předloni zažil Jonáš Sigl jako trenér sestup z 1. dorostenecké ligy. Teď dokázal své svěřenci připravit tak dobře, že společně oslavili návrat zpět do nejvyšší soutěže. A jako náročný kouč ví, že nemůže být nikdy plně spokojen. Svým hráčům však věští dobrou budoucnost.

Minulý týden skončila sezona i pro dorostence. První místo a postup. Jsi tedy plně spokojen s uplynulým ročníkem?
„První místo zahřálo u srdíčka, škoda naší jediné utrpěné porážky s mojí nemesis Orkou. Šimonovi Duškovi se podařilo i vyhrát kanadské bodování, ikdyž na to potřeboval v posledních dvou zápasech takový ice time, že na střídačce se stavil jen pro pití a několik bodů mu musel soupeř vnutit. Pavel Hájek se stal nejlepším nahrávačem a Šimon Procházka měl nejméně obdržených branek na zápas v lize. Z tohoto pohledu bylo vše jak má.“

Máš větší radost z výsledků nebo z předváděné hry? Podařilo se ti vštěpit hráčům takový styl hry, který jsi chtěl?
„Radši bych měl radost z předváděné hry, ale náš tým nebyl natolik kvalitní, aby se nepřizpůsobil hře soupeře, což v 2. dorostenecké lize znamenalo, že hra nelahodila oku nezaujatého diváka. Pozitivní byly určitě některé branky, které naši hráči vstřelili, jež by jim určitě zajistily zlatou helmu.“

V průběhu sezony jsi zapojoval do hry i starší žáky, jak jsi spokojen s jejich výkony?
„Starší žáci předváděli s ohledem na své fyzické dispozice kvalitní hru a jsem rád, že jsme jich mohli zapojit tolik a dát jim tolik prostoru na hřišti. Doufám, že své zkušenosti s dorosteneckou soutěží, kteří mají někteří už dve sezony, prodají letos v 1. dorostenecké lize.“

Někteří dorostenci odcházejí do juniorů. Čeká je dobrá budoucnost?
„Pokud to budou mít v hlavě srovnané, je velká šance, že se všichni budou florbalu věnovat i v mužích, což považuji u mladého florbalisty za tu nejlepší budoucnost.“

Budeš pokračovat jako trenér dorostenců v příští sezoně?
„Budu pokračovat u dorostenců a se mnou i sokolský florbalový komentátor a oblíbenec rozhodčích Richard Klíma.“

Na závěr se tě zeptám, co tvá hráčská kariéra? S Benfikou jste vyhráli divizi, tak jak velkou radost jsi měl z tohoto úspěchu a uvidíme tě na hřišti při zápasech béčka i v nadcházejícím ročníku?
„Úroveň divize se každým rokem zhoršuje, takže náš předsezonní cíl, kdy jsme si poprvé řekli, že bychom to měli vyhrát, nebylo tak těžké splnit. Osobně jsem klesl s úspěšností střelby z 1 % na úspěšnost blížící se nule, takže i Mára Mikeš dal více branek než já, ale snad na mě kluci v Benfice nezanevřou a nechají mě si s nimi pinkat dál.“

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.