Czech Open - den třetí: Obě áčka dělilo málo od medaile

12. 8. 2017

Klub

3 minuty čtení

Také třetí den letošního turnaje Czech Open nabídl z pohledu SKV zajímavá utkání. Pochvalu rozhodně zaslouží Ladies, které druhý rok po sobě dokráčely až do čtvrtfinále. V něm padly po nájezdech s Jičínem. Boys se s turnajem rozloučili také ve čtvrtfinále po prohře se švédským celkem RIG Umea.   

Začněme sobotní souhrn mužským áčkem. Svěřenci Karla Mrkose nejprve porazili těsně juniorku Wileru 4:3 a zajistili si tak postup do čtvrtfinále. V něm nastoupili proti houževnatým Švédům z týmu RIG Umea a nakonec těsně padli 0:1.

Do čtvrtfinále se stejně jako loni podařilo projít holkám. Svěřenkyně koučů Kytky a Doubka si včera zajistily postup přes Vsetín, který porazily na nájezdy. Stejným stylem začaly i dnes dopoledne proti Dobrušce. Jedinou úspěšnou exekutorkou nájezdů byla Aneta Tvrzníková a jelikož brankářka Vyrobíková všechny tři nájezdy soupeřek zneškodnila, šlo SKV dál.

V osmifinále nastoupil Sokol proti namixovanému týmu Chodova, který měl v sestavě jak mladé juniorky, tak rovněž Magdalenu Klímovou nebo Janu Lackovou. Ladies podaly velmi solidní výkon a nakonec díky trefě Michaely Lingové postoupily do čtvrtfinále.

Na Hamru, za výrazné podpory fanoušků, se holky střetly s dobře známým Jičínem. A nezačaly špatně. Po trefě Lingové, která vsítila gól ze standardky, vedly 1:0. Jenže soupeř vyrovnal a do třetice už nájezdová loteria vinohradskému týmu nevyšla. Lingová ve třetí sérii mohla rozhodnout, ale trefila tyčku a soupeř pak zvrátil rozstřel na svou stranu.

Stejně jako loni tedy Ladies padly ve čtvrtfinále a dělil je jeden proměněný nájezd od zisku alespoň bronzové medaile. Slušně si v sobotu vedla také mužská Benfika. Svěřenci Viktora Vondry nejprve vyřadili silný Králův Dvůr, následně si poradili i s protivníkem z Polska, ale nestačili na finský výběr #Liuttu.

Muži A - kategorie Pro:

TJ SKV - SV Wiler-Ersigen U21 4:3
TJ SKV - RIG Umea IBF 0:1

Muži B - kategorie Open:

TJ SKV - T.B.C. Králův Dvůr 3:1
TJ SKV - Olimpia Lochów 8:3
TJ SKV - #Liuttu 0:4

Ženy A - kategorie Open:

TJ SKV - FBC Dobruška 1:0n
TJ SKV - FAT PIPE FLORBAL CHODOV 1:0 
TJ SKV - FBK Jičín 1:2n

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.