Znojmo přehrálo Vinohrady 7:3

20. 1. 2013

Muži A

3 minuty čtení

SKV v nekompletní sestavě padlo na půdě Znojma 7:3. Sokolům se hrubě nevyvedla prostřední část, ve které inkasovali čtyři branky.

Bez šesti hráčů základní sestavy se florbalistům z Vinohrad první zápas v kalendářním roce 2013 nepovedl a po třetí porážce v řadě se propadli až na sedmé místo tabulky. Do konce základní části ještě chybí sedm kol, ve hře je tedy ještě 21 bodů. 
 
A každý z nich bude důležitý, bodové rozestupy v tabulce první ligy jsou totiž minimální. SKV má na devátý Havlíčkův Brod náskok tři body, na druhé Znojmo však ztrácí jen čtyři body.
 
Zápas ve Znojmě byl dlouho vyrovnaný (trefili se Salava a Raiter), ve prospěch domácích se ovšem zlomil těsně před polovinou. Jihomoravané během čtyř minut vstřelili čtyři branky a vybudovali si náskok, který už SKV nedokázalo stáhnout. I když se zvýšenou snahou a vysunutým forčekingem hodně snažilo. 
 
Jan Svoboda, který kvůli nemoci nenastoupil od začátku, vykřesal po Záňově přihrávce z rohu naději. Jenže třetí gól ne a ne padnout, a to přes velké množství šancí - znojemský brankář Sekanina byl však vynikající a po zásluze dostal cenu pro nejlepšího hráče utkání.
 
Naopak udeřilo hodně nečekaně na druhé straně: šestou branku a uklidnění na hole domácích přineslo Slámovo nahození z rohu a téměř nulového úhlu, které si k překvapení hostujících hráčů našlo cesto do Václavíkovy branky.
 
SKV se pak už jen podařilo snížit díky Lukášovi Gregorovi, konečnou podobu výsledku dal při hře bez brankáře domácí Kucharič. „Gratuluji soupeři k zisku tří bodů. Dnes jsme nepředvedli žádnou z činností, které nás obvykle zdobí, takže jsme nemohli pomýšlet na vítězství,“ okomentoval porážku trenér SKV Michal Pazdera.
 
Kvůli rozsáhlé marodce si v dresu SKV odbyl premiéru v první lize mladý obránce Marek Šach. „Nehrálo se mi špatně, ale výsledkově to nedopadlo dobře. Za sebe můžu říct, že oproti druhé juniorské lize je tohle úplně jiný sport,“ uvedl Šach.
 

TJ SAM73 Znojmo - TJ SKV 7:3 (1:1, 4:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 13. Salava (Miklík), 25. Kucharič (Salava), 26. Čihal (Sláma), 29. Martinek (Kucharič), 29. Palát, 44. Sláma (Ostrý), 60. Kucharič - 18. Raiter (Gregor), 34. Svoboda (Záň), 52. Gregor (J. Mareš). Rozhodčí: K. Sojka, T. Sojka. Vyloučení: 0:1. Využití: 1:0. Diváci: 187.

Sestava: Václavík - Záň, Lanc, M. Mareš, Houra, Šach - Piňos (C), Smutný, Zezulka - Svoboda, Gregor, J. Mareš - Raiter, Králík, Krůšek. Trenéři: Michal Pazdera a Vilém Svoboda.

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.