Finsko pro začátečníky a mírně pokročilé - SKV manuál pro Tribal Cup 2018

20. 9. 2017

Klub

5 minut čtení

Mám radost, že na historicky 1. zahraniční zájezd SKV mládeže do Finska míří zrovna dorostenci. Je to dobrá parta, s kterou jsem si ve stržích užil pěkné 2 roky a když tenkrát na začátku už 3. den Prague Games pochopili, že k průchozím šatnám klíče nedostanou, věřím, že jsou na svět připraveni.  

I tak ale pro jistotu hodlám zaznamenávat všechny nejasnosti a problémy, s nimiž se naše průkopnická výprava hráčů i trenérů může na Severu potkat, aby se jich v dalších letech případní SKV následovníci vyvarovali.

COŽE? JEDNO KABINOVÉ ZAVAZADLO DO 8 KG V CENĚ LETENKY ZNAMENÁ JEN JEDNO KABINOVÉ ZAVAZADLO?
Takže si jako nemůžem do letadla vzít dva batohy? To je fakt děs, co mám teď asi dělat s tou spoustou jídla, kterou jsem mohl dát do společného jídelního kufru, ale zapomněl jsem na to? A fakt jste nám nemohli říct předem, že si na 20 hokejek máme vzít větší vak, než na 10 hokejek? Že jich můžem polovinu otočit čepelema napřed a vejdou se tam? Jste ňáký chytrý...

POZNÁMKA PRO REALIZAČNÍ TÝM
I batůžek s věcma a taška s notebookem jsou dvě zavazadla. 

COŽE? FAKT JSME NA TRASE LETIŠTĚ - HOSTEL PŘEJELI ZASTÁVKU, KDE MÁME VYSTUPOVAT A BUDEM MUSET JET ZPÁTKY?
To jste trenéři nemohli v tom narvaným autobuse MHD dávat větší pozor? Jste tady snad poprvé a neumíte finsky, když hlásej skoro každou druhou až třetí zastávku a někdy nezastavujou vůbec? Fakt hustý, snad to aspoň pak nebude daleko pěšky s celou bagáží...

POZNÁMKA PRO REALIZAČNÍ TÝM
Lepší než varianta jít na té křižovatce doprava, obejít sedm bloků a osvěžit se 20 minut v dešti, se zdá jít doleva skrz jednu ulici a být za dvě minuty na místě.

COŽE? NA POKOJI PRO TŘICET JSOU JEŠTĚ JINÍ LIDI NEŽ NÁS 14?
A proč nemáme volat domů, že spíme v jedný místnosti se špindírama, co ležej v posteli v čepicích? Fakt jsou na světě ještě jiný lidi, než my? A pojedem teda taky někdy do tý Jižní Ameriky a Indie?

POZNÁMKA PRO REALIZAČNÍ TÝM
Pokud se do pokoje lze dostat pouze díky nafasované čipové kartě, neztrácet ji na hale.

COŽE? VEČEŘET BUDEME CHLEBA SE SALÁMEM A PAŠTIKU?
Tak z toho se mi skoro zvedá kufr, ještě větší než ten, ve kterým jsme to společné jídlo dovezli. A nemůžem si radši objednat Mekáče? Maj tady meníčko jen za dvacku. To je v eurech? A to je jako dražší než u nás?

POZNÁMKA PRO REALIZAČNÍ TÝM
Marinádu na špagety nevozit v kufrech ve skle nebo přibalit čístičku potahů a náplasti na krvácení od střepů. 

COŽE? HOLKY V MHD MÁME OSLOVOVAT ANGLICKY?
To jako neuměj česky? A nestačí od ní získat facebook, když sedí naproti mě a pak si s ní až na konečnou radši psát? Že mi není rozumět? Za to může úča, na hodiny chodím a občas i dávám pozor. A proč mi ta holka neodpovída ani teď, když jsem to řekl všechno správně a anglicky? Protože se chovám jak obarvenej idiot? Fakt vtipný...

POZNÁMKA PRO REALIZAČNÍ TÝM
Pošlete mi fotku tý blondýny z tramvaje do centra, ta jediná mi nepřišla. 

COŽE? MÁME POMÁHAT TRENÉRŮM S VAŘENÍM VEČEŘE PRO CELEJ TÝM?
A to to nezvládnou sami? Tohle u nás dělá máma sama... Že bych ten sejra měl strouhat do nějaký misky? A fakt si ty špagety máme nandavat každej sám? To je vopruz. A proč máme potom ty špinavý talíře jako umejvat, když jsou společný pro celej hostel? Ať si to pak umeje ten, kdo ho potřebuje, ne? Navíc u nás nádobí umejvá táta...

POZNÁMKA PRO REALIZAČNÍ TÝM
Příště jim nas*rem. 

COŽE? I NA ZPÁTEČNÍ LET MŮŽU MÍT V KABINĚ JEN JEDNO ZAVAZADLO?
A kdo to má teď v tý frontě před přepážkou zase přebalovat? Že ten můj bágl má nadváhu a musím za ní zaplatit? No bóže, tak těch pět poloprádzdnejch petek dopiju nebo vyhodím, no. A jaktože nesedíme na stejným místě, jako když jsme před čtyřma dny letěli sem? To je jako jiný letadlo? A budou v něm i jiný lidi, než když jsme letěli sem?

POZNÁMKA PRO REALIZAČNÍ TÝM
Že autobusy nezastavujou na každý zastávce automaticky, ani když tam čekaj lidi, už přece víme. Tak příště nesmíme zapomenout, že někdy nezastavujou, ani když je tam 15 lidí s báglama a všichni mávaj... 

COŽE? ZA ROK MOŽNÁ JEDEME ZASE?
S
amozřejmě! Kdy Vyrážíme?

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.