Starší žáci odstartovali sezonu udržením

20. 9. 2017

Starší žáci

4 minuty čtení

Premiérové turnaje nové sezóny mají za sebou oba týmy starších žáků. Jak áčko v Králově Dvoře, tak béčko v Benešově, dokázaly o víkendu ukořistit shodně jednu důležitou výhru, což při vývoji obou turnajů znamenalo v obou případech udržení třetího respektive osmého koše.

Velký křest ohněm čekal zejména na šest hráčů mladšího ročníku 2004, kteří se díky dobrým výkonům probojovali pro první polovinu sezóny na soupisku áčka a při své premiéře vletěli hned do třetího koše.

I přes zjevnou počáteční nervozitu se ale mladíci rychle oklepali a výrazně jim v tom pomohl sebevědomý výkon dvou spoluhráčů, kteří už pravidelně trénují i hrají s dorostem, Martina Šolaji a Karla Urbana. Ten se navíc na jasné výhře 8:3 nad Wizardama podílel úctyhodnými pěti góly.

Rázem se tak proti Chodovu následně hrálo o postup do košového finále. K němu bylo ale po prvním poločase daleko, když především nedůraz před vlastním brankovištěm a zbytečná ztráta sebedůvěry po dvou rychle obdržených gólech, srazily sebevědomí většiny „nula čtyřek“ téměř až k nule.

Teprve když si kluci během přestávky společně potvrdili, že si věří a nemusí se bát hrát aktivně a dělat případně chyby, stal se ze zápasu naprosto vyrovaný souboj a po dvou rychlých gólech se vrátila i naděje na lepší výsledek. Obrat se sice nakonec nekonal, prohru 3:5 ale kompenzoval zlepšený výkon v průběhu zápasu.

Áčkaře tedy čekal souboj o třetí místo s Tatranem a čekání opravdu stálo za to - díky vývoji turnaje trvalo skoro čtyři hodiny. SKV sice dalo díky premiérové trefě Fandy Urbánka gól hned pár vteřin po úvodním buly a v první třetině ještě dvakrát znovu vedlo, pak však jednoduše došly síly. Jen devět hráčů do pole se po zranění jednoho z nich zúžilo na osm a výsledkem tak byla druhá prohra dne 4:7.

I přesto je pro omlazenou sestavu udržení třetího koše úspěchem. Kromě obou zmiňovaných tahounů potvrdil svůj talent i gólman Lukáš Řezníček a svou premiéru v áčku si pak hned čtyřmi góly vylepšil Sebastian Vopěnka, který je v posledních měsících živoucím důkazem toho, že „čím víc trénuješ, tím rychleji se zlepšuješ“.

Díky nemocem a rodinným povinnostem začínalo v ještě omezenější sestavě sezónu i béčko, do Benešova navíc vyrazilo bez „pravého“ gólmana. Do branky tak na úvodní duel s Černošicemi ochotně zaklekl Tobiáš Řehák a stal se hrdinou zápasu. Pozorný výkon korunoval chyceným trestným střílením a výraznou měrou přispěl ke klíčové výhře 3:1.

Vítězný gól vsítil z áčka namlsaný Séba opravdu kuriózně - při standardce SKV z malého brankoviště odběhl celý tým soupeřů střídat, proti opuštěnému gólmanovi zůstalo pět žlutých protivníků a Séba samotáře v masce dorazil nekompromisní bombou k tyči.

To byla ale také poslední radost dne. Pouhých 8 a na poslední zápas jen 7 hráčů do pole a už tak nedostatečná kondice a technika nastavily béčkařům kruté zrcadlo, z něhož pramenily prohry 0:11 s Tatranem a 2:9 s Dobříší. I přesto zaslouží „účastníci zájezdu“ velkou pochvalu za neustálou chuť do hry, i přes úbytek sil a příbytek inkasovaných gólů. V brance se statečně prostřídali Tomáš Likler a znovu Toby a velký klobouk dolů zaslouží především dobrovolná posila z áčka Tomáš Martan, který po třech sobotních zápasech s áčkem přijel kamarády podpořit i v neděli do Benešova a dal si další tři mače jako bonus.

I díky jeho týmovému přístupu tak byla osmý koš udržen, pokud se však nezvedne tréninková píle a zápasová docházka béčkařů, bude to naopak už brzy neudržitelné.

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.