Shrnutí víkendu: Junioři dvakrát vítězní!

3. 10. 2017

Klub

5 minut čtení

Juniorský tým si o víkendu v Kunraticích vedl velmi slušně a po dvou výhrách se posunul na třetí příčku tabulky. Poprvé letos prohrálo mužské céčko, i tak se ale jakožto nováček nejvyšší regionální ligy nachází v první půlce tabulky.

Céčko hrálo v sobotu na Barrandově. V prvním utkání rozstřílelo Chodov B 15:7. Šest bodů zaznamenal skvělý Richard Klíma, sekundovali mu pětibodoví Jakub Malý a Jakub Pecha. Ve druhém duelu dne pak céčko bohužel nestačilo na silné Panthers.

„Chvíli jsme se rozkoukávali, než se nám podařilo duel s Chodovem otočit. Nakonec jsme si tedy s chutí zastříleli. Ve druhém utkání jsme od začátku byli horší a zaslouženě jsme prohráli. Jsem ovšem rád za zařazení dalších juniorů do týmu,“ uvedl k zápasům kouč mužského C týmu Gusta Ondrejčík.

Solidní vstup do sezony mají za sebou junioři. Na prvním turnaji sice vybojovali poloviční počet bodů, nyní ovšem porazili oba své soupeře a v tabulce se vyšvihli za vedoucí dva týmy 2. ligy. Hornopočernickou Orku zdolali 6:3 a Wizards 6:2.

Soupeřem v prvním duelu byl tým, který loni vyhrál základní část divize nižší juniorské soutěže. Opět velice nepříjemný s kvalitními individualitami. Hráči však byli schopni předvést větší část svých dovedností a výkonnosti. Je příjemné pozorovat, že hráči, jež jsou již věkem junioři, předvádí své dovednosti i v utkání a postupně přebírají v průběhu utkání odpovědnost za výsledek a chtějí tým táhnout za vítězstvím. Milým překvapením byli hráči z kategorie dorostenců, kteří kádr na utkání doplňují a svojí nesmělostí dokáží konkurovat starším hráčům soupeře. Výsledkově mírné drama, přesto tým vyhrál díky výkonu z první třetiny.

Druhé utkání bylo tak trošku utrpením. Soupeřova taktika nenahrávala tomu, že by se měla na hřišti odehrát nějaká strhující bitva. Hráči měli alespoň příležitost si vyzkoušet styl hry, kdy musí přehrát staticky bránícího soupeře. První dvě třetiny museli být hráči velice trpěliví. Bohužel ani hra nebyla dle představ, a tak bylo skóre téměř vyrovnané. V poslední třetině se podařilo navýšit náskok a utlumit tak dotírajícího soupeře. VIDEO Z PRVNÍ TŘETINY.

„Celkově byl turnaj určitě přínosem z toho pohledu, že hráči byli nuceni předvést aktivitu směrem vpřed, přičemž se museli vyvarovat jednoduchých ztrát a tím i potenciálních hrozeb protiútoků ze strany soupeře. Tento styl hry ještě nemáme dostatečně ‚pod kůží‘, hráči ale postupem času získávají potřebné zkušenosti a předvádí své individuální dovednosti, což je určitě směr, kterým chceme, aby se hráči na hřišti prezentovali,“ zhodnotil druhý turnaj trenér Martin Hovořák.

Své druhé vystoupení v letošní sezoně má za sebou také áčko starších žáků. „Turnaj znovu hráčům ukázal, co jsou naše největší slabiny, a kde je potřeba výrazně přidat, abychom se vyrovnali soupeřům a postupovali do vyšších košů. Hráči však ukazují, že mají potenciál a posunují svoji výkonnostní i dovednostní úroveň každým tréninkem i utkáním,“ zněl komentář trenérů k výkonům „stržů“.

Do Mladé Boleslavi se vydali hráči ze starších žáků B. „Dvě drtivé prohry, jedna těsná a především tragická personální účast na zápasech jsou logickým vyústěním sestupu béčka stržů do devátého koše. I přes nemoci a prázdniny se ani na druhém turnaji v řadě nepodařilo postavit do zápasu ani dvě pětky, tentokráte pouhých sedm statečných v poli sice bojovalo, ale s florbalem neměl náš výkon bohužel téměř vůbec nic společného,“ vyjádřil se trenér starších žáků B Vilém Svoboda.

O víkendu se poprvé v novém ročníku představili elévové. „Šlo o první turnaj a úkolem bylo zkusit udržet druhý koš. To se povedlo s bilancí 1 výhra a 3 prohry. Máme co potrénovat, ale těšíme se na další turnaje,“ řekl po zápasech trenér elévů Jirka Cvejn.

VÍKENDOVÉ VÝSLEDKY: 

Muži C:
TJ SKV - FAT PIPE Florbal Chodov B 17:5
TJ SKV - Panthers Praha B 2:9

Junioři:
TJ SKV - DDM Horní Počernice ORKA 6:3
TJ SKV - Wizards DDM Praha 10 6:2

Starší žáci A:
TJ SKV - Prague Tigers 4:4
TJ SKV - SK Florbal Benešov 6:3
TJ SKV - FAT PIPE Florbal Chodov blue 1:4

Starší žáci B:
TJ SKV - SK Florbal Benešov B 2:11
TJ SKV - Technology Florbal MB White 2:8
TJ SKV - OpenCamps Tatran Střešovice 7:8

Juniorky:
TJ SKV - Panthers Praha 4:5
TJ SKV - TJ Plamen Chodov 4:5 

Starší žákyně:
TJ SKV - FbŠ Bohemians zelene 4:2
TJ SKV - Panthers Praha 1:4
TJ SKV - TJ Sokol Nové Strašecí 2:6

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.