Junioři poprvé naplno bodovali

15. 1. 2013

Klub

5 minut čtení

SKV zažilo poměrně úspěšný víkend. Radost všem jistě udělali junioři, kteří byli stoprocentní, a pak také elévové, již slaví postup do čtvrtého výkonnostního koše.

Junioři letos ještě šest bodů z žádného turnaje nevezli, to se ale změnilo tento víkend. V prvním utkání proti týmu Kobylis, který zatím v lize uhrál pouze jednu výhru právě se Sokolem, SKV nemohlo najít správný rytmus hry. Až ve třetí třetině za stavu 3:4 zavelel k obratu Klíma, který dvěma góly otočil vývoj utkání a SKV začalo předvádět svůj typický florbal. Po výsledku 6:4 byl první úkol dne splněn. Ve druhém utkání proti Wizards SKV nepřekvapilo. Opět dokázalo podcenit soupeře a přetahovat se o body ve zbytečné divoké přestřelce. Nicméně vítězství 13:10 dokázalo ubránit, přičemž se čtyřmi góly blýskl Jiří David.
 
Víkendová střetnutí celků SKV odstartovali v sobotu v 9:40 v Kunraticích starší žáci A, kteří se střetli s týmem z Králova Dvora. SKV po dobrém výkonu přehrálo soupeře 7:2 a čekal ho druhý zápas s Kunraticemi. Toto utkání mělo být odvetou za předchozí dvě prohry Sokolů proti Startu, ale ani tentokrát nebylo SKV schopno zvítězit, přestože Dominik Záň nastřílel hattrick. V zápase o umístění situace ve druhé skupině přiřkla SKV soupeře z Kobylis. Sokolové neměli problém zvítězit, a po výsledku 7:1 tak obsadili třetí místo v turnaji.
 
Junioři B odehráli svůj turnaj v sobotu v Unihoc aréně. Jako první je čekal nepříjemný soupeř Vosy Praha. Poprvé se proti svým postavil bývalý "Vosák" Matouš Macho, a dokázal se proti svému bývalému týmu prosadit. Sokol ale nedokázal utkání zvládnout v obranné činnosti a utrpěl tak porážku 4:8. Ve druhém utkání čekal sokoly beznadějně poslední tým Florbalová akademie Mladá Boleslav. I tady došlo ke zbytečné přestřelce kvůli nedisciplinovanosti v obraně, SKV ale zvítězilo 13:9.
 
Starší žáci B nastoupili v prvním utkání proti Neratovicím. Předvedli však velice ospalý výkon a prohráli 2:6. V zápase proti béčku Sparty se už výkon zlepšil, a tak Sokol dokázal v celku v pohodě zvítězit 4:1. A do třetice přestřelka. V zápase o umístění proti Kolínu dokázali sokolové zvítězit 12:8. Během turnaje se dokázali střelecky prosadit všichni hráči.
 
Elévové ve svém prvním utkání narazili na tradičního rivala z Bučisu. Po typicky ospalém ranním zápase jen tak tak ubránili remízu 4:4. Ve druhém zápase proti Orce došlo ke zlepšení výkonu všech hráčů a těsnou výhru 3:2 zařídil minutu před koncem sokolský fantom Jirka Procházka. Po čekání na umístění ve druhé skupině nakonec sokolové postoupili do finále svého koše.
 
Zde se utkali s týmem Black Angels. Utkání bylo plné šancí na obou stranách, nádherné sólo přes tři čtvrtě hřiště s následným zakončením předvedl Jan Pinkas. Black Angels dokázali na jeho počin odpovědět a za stavu 1:1 došlo na rozhodující nájezdy. V těch si pověstnou nesmrtelnost zajistil znovu Jan Pinkas, který proměnil vítězný nájezd. SKV i přes pokles formy některých opor dokázalo týmovým výkonem přehrát v těžkém zápase svého soupeře a zajistilo si tak postup do koše D.
 

Výsledky z posledního víkendu:

Junioři A:
TJ SKV - Viking group TJ Sokol Kobylisy 6:4
TJ SKV - Wizards DDM Praha 10 13:10
 
Junioři B:
TJ SKV - FBK Realstick Vosy Praha 4:8
TJ SKV - Florbalová akademia Mladá Boleslav 13:9
 
Starší žáci A:
TJ SKV - T.B.C. Králův Dvůr 7:2
TJ SKV - FBC Start 98 Kunratice 4:6
TJ SKV - Viking group TJ Sokol Kobylisy 7:1
 
Starší žáci B:
TJ SKV - Florbal Neratovice 2:6
TJ SKV - AC Sparta Praha Florbal B 4:1
TJ SKV - Kolín 12:8
 
Elévové:
TJ SKV - FC Bučis Team B 4:4
TJ SKV - ORKA Boys 3:2
TJ SKV - Black Angels white 2:1 po sam. nájezdech
 
Juniorky:
TJ SKV - FbŠ Bohemians 2:10
TJ SKV - Tatran team Děkanka 1:3
 

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.