Ladies nájezdovou loterii s Olomoucí nezvládly

17. 10. 2017

Ženy A

5 minut čtení

14 vteřin dělilo Ladies od druhé výhry v základní hrací době. Olomouc ale dřela až do konce, a nakonec si vybojovala vítězství na nájezdy. Za Vinohrady se premiérovým startem (a několika hity) blýskla nová posila Lenka Kalistová.

Utkání bylo také oživené o souboj dvojčat. Za domácí tým Radka Kylarová nastoupila proti své sestře Šárce Kylarové.

Začátek utkání začal svižně. Olomouc očekávaně vysunula napadání a domácí rozehrávku napadala ve čtyřech. To sokolkám dělalo problémy, neboť nedokázaly jen tak překonat tento blok, ale i tak to byli domácí, kteří se radovali jako první. A nebyl to nikdo jiný než kapitánka Lingová, která se dostala před bránu a s ledovým klidem potáhla balonek po brankovišti a přes ležící Frankovou poslala svůj tým od vedení. Tři minuty ale hostům stačilo k vyrovnání. Ztrátu na středu využila hostující Lichnová a přesnou střelou k tyči nedala Kuchyňkové šanci. Ladies se však stále vydávaly srdnatě do útoku a i díky důrazu před bránou dokázala Žižková vstřelit svůj první extraligový gól. Ke konci třetiny získaly domácí výhodu přesilovku, tu však nedokázaly využít a do šaten se šlo za stavu 2:1 pro Vinohrady. Že první třetina vyšla lépe pro SKV naznačuje i počet střel, které SKV ovládlo 20:8.

Druhá třetina začala podobně jako první. Olomouc vysunula své napadání, ale Ladies už jej tak snáze nedokázaly obehrát, takže se většinu času hrálo na obranné polovině domácího celku. Šance byly na obou stranách, takže se gólmanky opravdu nenudily. Agilní Žižková to přehnala s agresivitou při napadání a šla si odpočinout na trestnou. Ladies přesilovku přežily, ale standardka 6 vteřin po vypršení trestu byla osudná. Zblokovaná střela se dostala až k malému brankovišti, kde se štěstím Tomanová procpala balonek za Kuchyňkovou. Více se toho za prostřední část nestihlo, a tak se šlo do šaten za stavu 2:2 a bylo jasné, že třetí třetina rozhodne.

O šance ve třetí třetině nebyla nouze, na obou stranách se stále něco dělo. Domácí Tvrzníková však na Frankovou ne a ne vyzrát, naštěstí ani hosté na domácí Kuchyňkovou. Do svých rukou to tedy zase musela vzít nejlepší střelkyně domácího celku. Nejdříve se Tvrzníková pokusila balonek rychle kolem tyčky zamést do branky, Franková však ještě stihla gólu zabránit. Pak se ale k odraženému balonku dostala Lingová, která se ze vzduchu nemýlila a 8 minut před koncem poslala zase svůj tým do vedení. Jak čas ubíhal, tak se stupňovala míra nervozity domácích hráček. Ze hry se postupně stával nekontrolovatelný mišmaš, který se přeléval za strany na stranu. Olomouc si v závěrečných minutách dokázala vytvořit obrovský tlak a potvrdila svou vzestupnou formu, která vyvrcholila v čase 59:46. Poté co Ladies ztratily balónek v útočném rohu se hosté odhodlali ke hře v šesti a i díky štěstí dokázaly vyrovnat. Nahrávka naslepo z rohu na střed nenašla nikoho, ale díky nešťastnému odrazu, který skončil na čepeli hostů vymetla Podroužková šibenici a poslala zápas do prodloužení.

V prodloužení byly šance na ukončení utkání na obou stranách, ale ani jeden tým jej nedokázal využít. Následovaly tedy nájezdy, které vyšly lépe hostům, neboť za domácí tým se nedokázal nikdo prosadit.

Pro Ladies je to ztráta 2 bodů, které mohly získat. Ale zároveň i zisk 1 bodu je cenný, protože kdyby Olomouc byla ve svých šancí úspěšnější, žádné prodloužení by ani nenastalo. Ladies ale ukázaly, že na některé pasáže jejich hry se dá i dívat a věřím, že tuto stoupající tendenci ještě chvíli udrží. Příští zápas je čeká v sobotu 21.10. na hřišti Vítkovic.

TJ SKV - FBS Olomouc 3:4 (2:1, 0:1, 1:1) po sam. náj.

Branky a nahrávky: 8. Lingová (Tvrzníková), 16. Žižková (Honzová), 52. Lingová (Tvrzníková) – 10. Lichnová, 36. Tomanová (Mandátová), 60. Podroužková, rozh. náj. Mandátová). Rozhodčí: Beranová, Šedová. Vyloučení: 1:1. Bez využití. Diváci: 45.

Sestava SKV: Kuchyňková - Zelníčková, Tvrzníková, Lingová (C) - Vavřinová, Bartošová, Dobisíková - Kylarová, Žižková, Bursová - Honzová, Šádková, Trunečková, Sladkovská, Kutnarová, Kalistová. Trenéři: Kytka, Doubek.

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.