Derby Sokolů zpestří bitva o perník i další divácká lákadla

15. 1. 2013

Muži A

5 minut čtení

Zábava na hřišti, ale hlavně v hledišti.

To je hlavní cíl florbalového klubu Sokola Královské Vinohrady před nedělním 17. kolem 1. ligy mužů, ve kterém SKV přivítá od 17 hodin v hale v Riegrových sadech suverénního lídra tabulky. Sokolské derby s Pardubicemi je totiž pro domácí SKV jednoznačným florbalovým i pořadatelským vrcholem základní části.
 
Zatímco Pardubice po loňském sestupu z extraligy nyní druhé nejvyšší soutěži s přehledem vládnou a šest kol před koncem základní části už mají jisté play-off, Vinohrady musí o postup mezi nejlepší osmičku ve zbývajících zápasech ještě tvrdě bojovat. Přerušit aktuální sérii porážek proti lídrovi tabulky nebude pro SKV nic lehkého, ale byli to právě florbalisté Vinohrad, kteří jako jediní ze dvou týmů dokázali dosud v probíhající sezóně Pardubice porazit. 
 
Podzimní zápas v Pardubicích nabídl skvělou florbalovou podívanou, z níž nakonec vyšly vítězně Vinohrady nejtěsnějším rozdílem 7:6. I proto se v nedělní odvetě dá očekávat další velká bitva a domácí organizátoři dělají vše proto, aby se špičkový prvoligový florbal odehrál před co nejpočetnější diváckou kulisou.
 
Kromě bodů do tabulky se tak v neděli na Vinohradech bude bojovat třeba i o perníky. Tradiční symbol svého města totiž jako dárek přivezou hosté z Pardubic, domácí publikum pak do hlediště dodá pro změnu perníky vlastní výroby a v nejrůznějších podobách a návštěvnící zápasu tak budou moci v nedělním podvečeru na vlastní chuťě porovnat, zda je lepší perník pardubický či vinohradský. Perník však bude jen zápasovým bonusem tradičního vinohradského bufetu U kníra, který při vstupu do hlediště nabídne i další pochutiny vlastní výroby hráčů domácího áčka.
 
Celé sokolské derby navíc odstartují mladé naděje obou nedělních soupeřů. Pardubice totiž přijaly výzvu Vinohrad a kromě své vlajkové lodi vyšlou v neděli do Prahy i tým mladších žáků, kteří se v přátelském zápase utkají mezi 15 a 16 hodinou se svými vinohradskými vrstevníky na hlavní hrací ploše a svůj florbalový um navíc předvedou divákům i během první přestávky. 
 
V té druhé bude hrací plocha patřit účastníkům další divácké soutěže, kterou vypsal SKV speciálně pro tento zápas. Účastníci v ní pro svůj oddíl mohou získat až 50 florbalových balónků zdarma! Stačí se jen zaregistrovat na e-mail: sekretar@skvflorbal.cz a pokud dorazí na zápas SKV - Pardubice v počtu vetším jak 10 lidí a u vstupu se nahlásí ke svému oddílu, mají možnost získat až 50 míčků. 
 
Oddíl, který přijde v největším počtu získá 50 míčku, další 30 míčků, a třetí největší výprava 20 míčků. Celkem tedy SKV obohatí zúčastněné oddíly o 100 florbalových míčků od klubového partnera Floorball Player. Během druhé přestávky utkání proběhne vyhlášení a přepočítání účastníků na hrací ploše. Týmy TJ SKV a Sokol Pardubice se soutěže nezúčastní.
 
Během nedělního derby Sokolů proběhne rovněž prezentace charitativního projektu STŘÍLEJTE NA VOZÍČKÁŘE, který běží již třetí sezónu a oba soupeři SKV i Sokol Pardubice patří k nejaktivnějším klubům, které se o akce přihlásily. Společnými silami tak oba kluby pomohly handicapovaným sportovcům získat už několik speciálních sportovních vozíků.
 
Takže nejen skvělá florbalová podívaná, ale také pestrá paleta zážitků na nedělní lednový podvečer čeká všechny návštěvníky Derby Sokolů! A v záloze jsou ještě další atrakce, tak neváhejte a přijďte se v nedělí od 17 hodin do haly na Vinohradech sami přesvědčit, zda dorazí třeba profesionální trumpetisté, jestli domácí pořadatelé přemluví hostujícího gólmana Romana Vítka, aby přivezl na ukázku vzorek své airbrushové kolekce brankářských masek a zda třeba na Derby Sokolů nepřiletí i živý sokol...
 

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.