Shrnutí víkendu: Benfika si připsala další výhru

1. 11. 2017

Klub

4 minuty čtení

Už v pátek načala víkendové boje Benfika, která porazila na domácí půdě béčko Black Angels 8:5 a zůstává i nadále na druhé příčce divize. Tento víkend se bohužel endařilo juniorům, kteří zaznamenali dvě porážky. Naopak juniorky si připsaly alespoň jednu výhru.

Benfika i díky čtyřem bodům Richarda Klímy zdolala nepříjemného pražského soupeře. Svěřenci Viktora Vondry tak setrvávají na druhém místě tabulky se tříbodovou ztrátou na první Kolín, který ještě doposud neztratil ani bod. V dalším duelu se béčko utká s rezervou Bohemians.

Dvě porážky od Kobylis a béčka Tatranu museli skousnout junioři. Za dva zápasy vstřelili pouze jeden gól a propadli se tak na páté místo druholigové tabulky. Na první Tatran však pořád ztrácejí pouze šest bodů. To juniorky měly o něco úspěšnější víkend. Po výhře nad Kladnem se posunuly na pátou pozici.

Áčko starších žáků sestup neodvrátilo

Domácí turnaj hodnotil trenér Martin Hovořák: "Tři prohry v řadě a pád do čtvrtého koše, to vše na domácím hřišti. Takový je výsledek turnaje, který se odehrál v neděli na Vinohradech. Proti soupeři z Bohemians jsme nebyli schopni přivyknout hernímu tempu soupeře, a tak utkání skončilo výrazným rozdílem pro soupeře.

Další utkání skupiny proti FBC Falcons již nemělo tak rychlé tempo, i přesto nás soupeř zaskočil rychlými brankami, a již jsme nebyli schopni zareagovat.

Utkání o udržení jsme chtěli začít jinak a bylo vidět, že i kluci měli snahu jít do utkání s čistou hlavou. Rychlá branka soupeře však znamenala doklad našeho psychického rozkladu v tento den. Soupeř již pouze navyšoval skóre a efektivně trestal naše chyby.

Věřím, že to bude další cenná zkušenost především v oblasti týmové podpory a soudržnosti, které nám chyběly v utkáních, kde nebylo nic moc jiného, o co bychom se v danou chvíli mohli opřít."

B tým starších žáků bojoval o postup

Také turnaj starších žáků B hodnotil trenér Martin Hovořák: „Po dlouhé době finálové boje o vítězství v turnaji a postup do vyššího koše. Poprvé také štěstí v podobě výhry losu, který byl zapotřebí k určení vítěze skupiny. Finálové utkání však ukázalo pravou tvář naší hry. Soupeř byl techničtější, pohybovější a efektivnější.

I přes negativní vývoj utkání a celkově výrazný rozdíl ve skóre jsou malou útěchou individuální výkony a projevy pozitivní motivace v rámci týmu. Hráči se postupnými krůčky zlepšují. Nicméně nás lepší soupeři poráží po celkové sportovní stránce. Což není v tuto chvíli dobrá vizitka.“

VÍKENDOVÉ VÝSLEDKY:

Muži B:
TJ SKV - Black Angels B Benfika 8:5

Junioři:
TJ SKV - Viking group TJ Kobylisy 0:4
TJ SKV - XPS Network Tatran Střešovice B 1:8

Starší žáci:
TJ SKV - Floorball Club Falcon black 2:2
TJ SKV - FbŠ Bohemians DDM Praha 7 2:8
TJ SKV - Prague Tigers 3:6

Starší žáci B:
TJ SKV - FbK Olymp Praha Poseidon 3:3
TJ SKV - FBC Slavia Praha 3:2
TJ SKV - Start98 Praha-Kunratice Yellow 2:8

Juniorky:
TJ SKV - Kanonýři Kladno 7:3
TJ SKV - Black Angels 1:5

Starší žákyně:
TJ SKV - FbŠ Bohemians zelené 3:4
TJ SKV - TJ Sokol Nové Strašecí 1:2
TJ SKV - FBC Rafanky Kutná Hora 0:2

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.