Ohlasy po brankářském tréninku: Takové akce mají smysl!

4. 11. 2017

Klub

3 minuty čtení

Pondělní odpoledne mělo pro všechny bránkáře v SKV jiný nádech. Napřed se sešly mladší ročníky, které pod dohledem Kuby Záhory pilovaly golmanské dovednosti. Poté následovala skupina starších, u které byli brankář A týmu Martin Dejmal s Aničkou Kutnarovou a šéftrenérem Martinem Hovořákem.

Spolupráci s těmi nejmenšími si Jakub Záhora, dlouholetá vinohradská opora, jen pochvaloval. „Byli skvělí. Už od úvodního projevu, kdy bylo golmánkům vysvětlováno, co je čeká, vypadali natěšeně a odhodlaně. Každý na svůj věk odpracoval všechna cvičení zodpovědně a s maximálním nasazením. Spolehlivě poslouchali a plnili každý úkol, které jsme jim společně s Aničkou Kutnarovou vymysleli. Jsem si jist, že je takový trénink opravdu bavil a přinesl nějaké poznatky, jelikož se mě při loučení ptali, kdy bude další,“ ohlédl se za pondělním setkáním „Záhy“.

„Bylo to super. Překvapilo mě, kolik gólmanů se sešlo a přišlo mi, že to mělo smysl. U malých je to spíš o práci se základním postojem a přesuny. U starších už jsme kromě základů projeli i postavení v brankovišti, zmenšování úhlu a nějaké taktické věci. Myslím, že je skvělé, že se s gólmany takto pracuje. Kdyby někdo takto pracoval s námi, mohli jsme být lepšími  brankáři,“ zhodnotila akci Anička Kutnarová, brankářka a současně i hráčka z pole ženského A týmu.

U starších brankářů pak asistoval také Martin Dejmal, brankář áčka, který v letošní sezoně drží Vinohrady svými výkony. „Jsem rád, že jsme se potkali v opravdu velkém počtu. Když jsem začínal já, absolvoval jsem brankářský trénink jenom jednou a bude SKVělé, když se bude skupina SKV goalies potkávat co nejčatěji,“ přeje si, aby se v nastaveném trendu pokračovalo.

„Během tréninku bylo vidět, že je hodně golmanských stylů a že co gólman, to osobnost. Je potřeba, aby si každý golman osvojil správné základy a potom si styl přizpůsobil vlastním potřebám a dovednostem. Přece jenom každý máme to svoje, a i když bych byl rád jako Marty Brodeur, asi se mi to nikdy nepovede,“ vysvětlil svůj názor. „Co říci na závěr? Snad jen, že postojem a přesuny určitě nekončíme, k povídání je toho mnohem víc. A hlavně, bavte se florbalem a chytáním, golmani! Těším se na vás buď v hledišti, nebo na další spolešné akci,“ dodal Martin Dejmal.

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.