Zlepšení starších žáků! Výhry zapsalo áčko i béčko

15. 11. 2017

Starší žáci

4 minuty čtení

Výrazné herní zlepšení je největší výhrou posledních dvou turnajů starších žáků.

Po rozpačitém představení na minulém domácím turnaji, zakončeném premiérovým letošním sestupem do 4. koše, se vinohradské áčko předvedlo v Nehvizdech v mnohem lepším světle a o okamžitý návrat zpět jej přípravila jen nepřesná koncovka.

Pomalejší rozjezd s kladenským béčkem stál nakonec zřejmě tým postup. Úvodní dvoubrankové manko vyburcovalo hráče k zatím možná nejlepšímu druhému poločasu sezóny, kdy svého soupeře pěknými kombinacemi jasně přehrávali, ale herní převahu se bohužel nepovedlo vyjádřit gólově.

Těsná jednobranková prohra a vývoj ve skupině znamenaly před druhým zápasem s Vosami jediné - výhra o dva góly znamená postup do finále, kam měl před zápasem díky úvodnímu výkonu i výsledku blíže soupeř. Ještě lepší herní výkon a konečně dostatečná bojovnost v obranné fázi ale přinesla pár minut před koncem potřebné vedení 4:2, následné zbytečné vyloučení však pomohlo soupeři a konečné skóre poslalo do finále Vosy.

Mírné zklamání ale tým rychle zaplašil a v posledním zápase jasně přehrál Olymp 4:0 a alespoň na závěr pečetil herně povedený turnaj i vítězstvím. Z jednotlivců stojí za zmínku určitě kapitán Martin Šolaja, jehož střelecký apetit korunovala úžasná střela do víka. A velmi dobrým a nebojácným výkonem se předvedla naše dívčí posila Barča Klinerová - chuť do hry, povzbuzovaní týmu během zápasu a hlavně odvahu v osobních soubojích jí může většina kluků jen závidět.

Nejpovedenější turnaj sezóny má za sebou hlavně béčko. V Říčanech si hráči potvrdili, že pokud mají potřebnou tréninkovou docházku a na něm jsou pak ve cvičeních i nácviku hry pozorní, úspěchy se dostaví.

Základní skupinou prolétla mládežnická „Benfika“ suverénně. Nejprve vyřídila Černošice hladce 5:0 a hostující gólman mlžů Maty Cvejn se nádherně a spontánně radoval ze své první nuly v SKV! Jeho spoluhráči mu svým výkonem navíc podobnou radost dopřáli i podruhé a po naprosto stejném skóre z toho byla v zápase s Berounem dokonce druhá nula v řadě.

Druhým hrdinou dne byl pak náš nový „Wong“ Kevin, který si svou zápasovou premiéru v SKV osladil gólem v každém zápase a jen zvýšil už tak slušnou euforii v týmu. Ta se přenesla i do finále proti Wizardům, kdy už v brance klečel „obojživelník“ a kapitán Toby Řehák. Ten svou pásku předal na finále Ríšovi Svobodovi, který krásnou kličkou a ještě hezčí střelou zápěstím poslal SKV dokonce do finálového vedení 1:0.

Ve druhém poločase se už ale projevil úbytek sil a i přes velmi statečný výkon nakonec SKV padlo 1:3. Pokud však béčkaři nepřestanou nadále dobře pracovat, určitě se dočkáme nejen vítězného finále, ale i toho, aby bojovník Egor při střídání běhal na naší lavičku a nebral to přes soupeřovu :).

VÍKENDOVÉ VÝSLEDKY STARŠÍCH ŽÁKŮ:

Starší žáci A:
TJ SKV - Kanonýři Kladno B 3:4
TJ SKV - FBK Fat Pipe Vosy Praha 4:4
TJ SKV - FbK Olymp Praha Zeus 4:0

Starší žáci B:
TJ SKV - SK Alien Nation Černošice 5:0
TJ SKV - Sport Eden Beroun 5:0
TJ SKV - Wizards DDM Praha 10 black 1:3

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.