Pozitivem jsou tři body, zhodnotil duel s Pelhřimovem Marian Jelínek

18. 11. 2017

Muži A

2 minuty čtení

Marian Jelínek patří nesporně k oporám vinohradského áčka. Včera svým výkonem pomohl k těsné výhře nad Pelhřimovem. Ačkoliv je SKV na prvním místě 1. ligy, přehnané nadšení není podle něj na místě.

Boys porazili Pelhřimov o gól 8:7, když v závěru udrželi těsné vedení. První a třetí třetina však nebyly zcela dle představ domácího celku. „Utrpěli jsme výhru. Předvedená hra nebyla valná a neměla spád. Celkově byla rozkouskovaná a z naší strany nekontrolovaná,“ byl Marian Jelínek po zápase kritický.

„V určitých chvílich jsme byli také hodně nedisciplinovaní, například hned na začátku, kdy jsme šli do tří. Pozitivní určitě je, že jsme i přesto dali osm branek a odnesli si ze zápasu tři body,“ pozastavil se nad situací, kdy Vinohradští obdrželi dva slepené góly v oslabení a v jedenácté minutě rázem prohrávali 1:2.

Z nepříznivého stavu se sokolové oklepali a ve druhé třetině duel převrátili na svou stranu. Soupeř však své kvality v zápase prokázal. „Pelhřimov hrál dobře odzadu a měnil tempo hry. Sem tam si dovolil přejít do ofenzivního napadání, jindy se stáhnul. Na své půlce dobře přistupoval k našim útočníkům, kteří neměli mnoho prostoru. To bylo podle mě klíčové,“ ohlédl se za hrou soupeře.

Hattrick v utkání zaznamenal Jaromír Lisa, ještě loni hráč Vinohrad, který letos pálí za Pelhřimov a je nejlepším kanonýrem 1. ligy. „Míra nám dal tři góly. Je to hráč, který ty body udělat umí. V šatně si řekneme, že si na něj dáme pozor a stejně boduje,“ vyzdvihl Jelínek svého protihráče. Ani jeho tři zásahy však Pelhřimovu k bodům nestačily.

Vinohrady tak slaví druhou výhru v řadě a upevnily si pozici na první příčce prvoligové tabulky. „První místo je fajn, ale je k ničemu, když nevyhrajeme poslední zápas v sezoně (Kapucián, 2017). Práce je spousta a vždy bude,“ dodal Jelínek a zmínil také nedávno vyřčenou větu svého spoluhráče.

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.