Hrát před hráči z mládeže je skvělý pocit, shodují se kapitáni obou A týmů

22. 11. 2017

Klub

4 minuty čtení

Florbalový klub před začátkem sezony rozjel novou diváckou soutěž pro mládežnické týmy SKV. Záměrem bylo motivovat naše florbalisty, aby více navštěvovali zápasy obou našich A týmů a ukázat jim, jak důležitá je klubová sounáležitost.

Divácká soutěž běží od září. Zatím posledním vítězem se stali v říjnu starší žáci, kteří navštěvovali zápasy naších áček nejvíce (psali jsme ZDE). Soutěž ovšem pokračuje i v listopadu a poběží i v prosinci. Do konce letošního kalendářního roku ještě zbývají tři zápasy, ten nejbližší se uskuteční už v sobotu, kdy mužský A tým vyzve večer brněnský Hattrick.

Hlavně poslední zápasy naznačily zlepšení. Na mužský A tým třikrát po sobě dorazilo přes 100 diváků a průměrná návštěvnost domácích utkání se pomalu ale jistě také blíží stovce, a atakuje tak hodnoty ze základní části postupové sezony. Ženy zase dvakrát v řadě pokořily hranici 70 diváků. „Jedním z našich hlavních cílů před sezonou byla kromě radosti ze hry a úspěchů na hřišti především větší klubová sounáležitost mezi jednotlivými týmy SKV,“ popsal zrod projektu Vilém Svoboda, sportovní ředitel klubu.

„Od soutěže jsme si slibovali především častější setkávání všech mládežnických kategorií mimo své vlastní tréninky a turnaje, lepší atmosféru na domácích zápasech extraligy žen a 1. ligy mužů a hlavně "otevření hlav" našich mládežníků, že nejsou jen součástí nějakého florbalového kroužku, ale členy sportovního klubu, kde jsou i jiné týmy, než ten, kam sami párkrát týdně chodí,“ dodal Svoboda stěžejní myšlenku projektu.

Členy našich A týmů samozřejmě větší podpora velmi těší. „Jako každého hráče mě naplňuje hrát před co nejvíce diváky a nejlepší je to právě před hráči z našich mládežnických oddílů. Měly bychom pro ně být vzory, a tudíž kdykoli někoho z nich na tribuně vidím, snažím se o to víc, abych je nezklamala. Je to takový správný hnací motor,“ přiznala Michaela Lingová, kapitánka a tahounka Ladies.

A její protějšek, Ondřej Stuchlík souhlasí. „Těší mě, ze si prckové, většinou i s rodiči, dokážou pravidelně najít cestu na naše zápasy. Jsem rád, ze se zajímají o to, jak hrajeme a jak se nám daří,“ posílá obránce Boys pochvalu mladým fanouškům.

„Hrát před plnou halou je ten nejlepší pocit, i když se k tomu váže velká nervozita. Ta ze mne opadne většinou během prvních střídání a pak si naplno užívám to, jak fanoušci celý náš tým podporují a ženou za tím nejlepším výkonem. Florbal je pro nás všechny radostí, kterou chceme sdílet s našimi fanoušky, a proto je smutné vidět, když jsou ochozy prázdné,“ doufá Lingová, že už se návštěvy budou jen zlepšovat.

„Vždycky je super, když dorazí hodně lidí. To se automaticky chce člověk víc předvést a splatit to divákům dobrým výkonem a hlavně výhrou. Hraje se o dost lépe a zápas má mnohem větší náboj, než když je v hale hrobové ticho,“ přidal lídr mužského áčka Ondřej Stuchlík.

Už v sobotu mají nejen naši mládežničtí florbalisté, ale i jejich rodiče či další příznivci SKV další příležitost vidět jeden z našich elitních týmů v akci. Muži se v sobotu od 19:30 střetnou s Hattrickem Brno. Dorazte podpořit Vinohrady a pomoci vytvořit co nejlepší atmosféru!

14. kolo 1. ligy mužů:

sobota 19:30, TJ Sokol Vinohrady
TJ SKV - FBŠ Hummel Hattrick Brno 

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.