SKV Vánočník 2017 se blíží! Turnaj pro mládež se odehraje 18. prosince

30. 11. 2017

Klub

3 minuty čtení

Po loňském úspěchu je tu 2. ročník mládežnického sportovního dne SKV Vánočník. Tentokrát se uskuteční v pondělí 18. prosince. Jeho hlavní náplní bude opět smíšený florbalový turnaj všech kategorií na menších hřištích, kromě toho chystáme i zábavný doprovodný program na dalších stanovištích.

Vánoční cukroví za odměnu!

Halu máme k dispozici od 15 hodin, kdo bude moci, nechť dorazí na pomoc s organizací. Oficiální nástup účastníků a zahájení turnaje pak proběhne v 16 hodin. Přesný časový harmonogram dodáme podle počtu přihlášených účastníků, předběžně by však celá akce neměla skončit později než v 19 hodin.

Pokud by se kdokoliv chtěl spolupodílet na úspěšném průběhu akce, přivítáme dokreslení vánoční akce darovanými vzorky cukroví, vánoček i jiných tradičních vánočních dobrot, které můžeme jednak rádi ochutnávat, nebo i použít jako část odměn při závěrečném vyhlašování!

Systém turnaje

Hraje se na dvou malých hřištích, a to 3 na 3. Týmy sestavujeme ideálně po 15 hráčích. V jednotlivých týmech se hraje na tři "pětky" - v každé z nich vždy tři lidé hrají a dva střídají. Pětky jsou ideálně složené následovně - elévové, mladší žáci + žákyně, starší žáci + dorostenky s juniorkami.

Každý zápas trvá patnáct minut, jednotlivé třetiny jsou pětiminutové. Začínají elka (zápas pět minut v kuse, tři hráči na hřišti, dva střídají, starší "pětky" koučují a fandí), pak pět minut mlžožačky a nakonec pět minut stržojunky.

Boduje se každý ze tří zápasů zvlášť a navíc se sečte i celkové skore. Výhra v zápase pětek je za bod, remíza za nula, výhra v celém zápase bude za další dva body. Hraje se každý s každým, souběžně na dvou hřištích. Gólmani nejsou rozlosováni do konkrétních týmů, ale budou se pravidelně střídat.

Doplňková stanoviště

Pokud se přihlásí hodně hráčů a bude více týmů, připravíme stejně jako loni "doplňkové stanoviště". Například jedno nahoře na ochozu, kde bude "opičí dráha" na obratnost a koordinaci, a druhé kvízové jako loni - souhrn otázek z florbalu (pravidla, SKV, reprezentace apod.) Za tato stanoviště se budou udělovat zvláštní body.

Patroni z ligových týmů!

Nehrajícími kapitány týmů jsou hráči a hráčky ligových týmů SKV. K jednotlivým družstvům budou nalosováni na začátku turnaje a mají pak celý svůj tým na starost během zápasů i mimo ně až do vyhlášení.

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.