ANKETA: Koho považují naše hráčky za své vzory?

15. 12. 2017

Ženy A

3 minuty čtení

Minulý týden jsme v programu na zápas mužů s Black Angels sepsali, koho naši hráči považují za své sportovní vzory. Tentokrát jsme vyzpovídali hráčky ženského áčka. Koho tedy obdivují kapitánka Michaela Lingová nebo útočnice Aneta Tvrzníková?

MICHAELA LINGOVÁ – Martin St. Louis (hokej)
Mým sportovním vzorem byl od malička Martin St. Louis. Táta mě vždycky v noci budil na NHL na zápasy Tampy Bay, protože to byl jeho oblíbený tým. Já jsem si díky tomu oblíbila právě Martina St. Louise, podle kterého nosím i číslo 26 na dresu. Obdivovala jsem ho, protože byl dost malý vzrůstem, ale na hřišti předváděl neskutečné věci.

NATÁLIE BARTOŠOVÁ – Cristiano Ronaldo (fotbal)
Na tuto otázku nemusím dlouho hledat odpověď. Jednoznačně u mě vítězí Cristiano Ronaldo. Je na něm mnoho věcí, které obdivuji. Do každého zápasu vstupuje s tím, že vyhraje, dá hodně gólů a bude on tím nejlepším. Tomu všemu předchází tvrdá dřina. Nikdy se nevzdal, pracoval na sobě víc než kdokoliv jiný. A ta touha po vítězství? Neuvěřitelná. To je jen zlomek toho, co na něm obdivuji. A jelikož mám pro sebe vymezenou jen část této stránky, tak by tohle asi byl důvod, proč je to můj sportovní vzor. Jinak bych se rozepsala mnohem víc.

KRISTÝNA VEJVODOVÁ – Lindsey Vonnová (alpské lyžování)
Vždycky jsem měla ráda Lindsey Vonnovou. Líbilo se mi, že už od mala věděla, čeho chce dosáhnout. Chtěla být nejlepší a poctivě si za tím šla. Zároveň, i když později několikrát vyhrála všechno, co se dalo, a stala se nejúspěšnější sjezdařkou na světě, nikdy jí to nestouplo do hlavy a zůstala stejná, nepovýšená a pilná v tréninku.

ANETA TVRZNÍKOVÁ – Roger Federer (tenis)
Jelikož jsem jako malá začínala s tenisem, tak jedním z mých největších vzorů je právě tenista – Roger Federer. Je skvělé ho sledovat, jak se postupem času vyvíjel z mladistvého bouřliváka do neskutečného gentlemana, který se na kurtě pohybuje s elegancí a sebejistotou. Svými výkony jen potvrzuje, že je právem označován za nejlepšího tenistu na světě. Je vidět, že prostě dělá to, co ho baví. I když absolvoval herní pauzu, dokazuje, že na špičkové úrovni může hrát v jakémkoliv věku a může se stále držet na prvních příčkách žebříčku (a navíc u toho ještě vypadat skvěle)!

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.