Dominika Záně těšilo, že tým konečně doma vyhrál

29. 1. 2018

Muži A

2 minuty čtení

Na tribunách se v sobotu sešla parádní návštěva! A fanoušci SKV zajásali hlavně v momentu, kdy Dominik Záň proměnil nájezd a vystřelil Vinohradům vítězství. Mladý obránce dostává v týmu hodně prostoru, čehož si dostatečně váží.

Sokolové museli v utkání s Chomutovem dotahovat náskok soupeře, definitivně se jim to povedlo až po bránce Lukáše Lance, která přišla tři minuty před koncem. Vítězství pak zajistili v nájezdech brankář Jiří Buchta a úspěšný exekutor Dominik Záň. „I přes to, že nemáme všechny tři body, jsem rád, že se nám podařilo prolomit sérii proher na domácím hřišti,“ cítil po zápase úlevu.

Hosté během třetí části třikrát vedli o gól, ale Vinohradští pokaždé ztrátu vymazali. „Dokázali jsme takto vyrovnaný zápas vyhrát. Věřím, že nám to pomůže do vyřazovací části, kde takových utkání bude hodně,“ přiznal odchovanec SKV, že nebylo snadné stahovat manko.

Dominik už v sezoně zaznamenal pět gólů a tři asistence, což je jeho nejlepší počin v mužském áčku. Vítěznou trefu v sobotu obstaral v nájezdovém rozstřelu, kdy forhendovou kličkou překonal chomutovského brankáře. „Jsem rád, že mi trenér důvěřoval a co se týče samotného nájezdu, nikdy moc dopředu nevím, co udělat. Většinou něco vymýšlím až na poslední chvíli,“ vrátil se k úspěšnému nájezdu.

SKV tak zůstává pět kol před koncem základní části 1. ligy na čtvrté příčce tabulky. Účast v play off však ještě zdaleka není jistá. „Nemyslím si, že by tým byl pod tlakem. Je dobře, že se nám opět podařilo získat body a dostat se zase do větší pohody před vyřazovací částí,“ věří mladá opora týmu.

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.