Panthers potvrdili play off, Ladies musí přidat

12. 2. 2018

Ženy A

4 minuty čtení

Především mizerná první třetina (0:5) stála vinohradské florbalistky body v duelu s pražskými Panthers v předvečer oslav 20. výročí klubu. A ani zlepšený výkon v druhé pasáži už s výsledkem nic nezmohl. Ladies tak před play down zapisují další prohru 3:8 a dál hledají formu.

Zápas začal pro domácí hráčky naprosto hrůzostrašně. Hned v úvodním střídání zůstala na středu nikým nebráněná kapitánka hostí Šusterová a z první střely utkání už mohla slavit gól. Rychlé vedení hosty nakoplo a brzy se přidala na seznam střelkyň i Lochmannová, která si zkušeně počkala na odražený balónek a dorážela bez sebemenších problémů do prázdné branky. Třetí gól přišel z ukázkového brejku 2 na 1, kdy si Lamková se Syslovou vyměnily tři rychlé nahrávky a první jmenovaná pak už jen uklízela do odkryté klece. A čtvrtá branka opět po chybě domácích obránkyň, které, jak je jejich dobrým zvykem, zapomněly pokrýt střed, a Pitterlingová to měla skutečně hodně jednoduché. V 15. minutě pak faulovala domácí Dobisíková a nabízenou početní výhodu hosté neodmítli, 0:5. Nutno říct, že prvních dvacet minut bylo skutečně v režii hostujících hráček, nicméně v mezičasech se k pěkným akcím dostaly i sokolky. Bohužel všechny jejich slibné šance pochytala Topolová.

Druhá část začala o poznání lépe. Hned po minutě si šla na trestnou lavici odpočinout hostující Kalinová a sokoly početní převahu dokázaly rychle zúročit, byť se nejednalo úplně o standardní přesilovkový gól. Vejvodová s Tvrzníkovou vystihly rozehrávku hostí a první jmenovaná pak z otočky přehodila Topolovou. O minutu později už Ladies snížily na rozdíl „pouhých“ tří gólů, když Honzová přerušila útok hostí a s Vejvodovou pak zkušeně vyřešily brejk 2 na 1 dlouhou nahrávkou na zadní tyč, kam už gólmanka neměla šanci dosáhnout. Nadějný start ale neměl žádné další gólové pokračování a tak si slovo opět vzaly hráčky Panthers a postupně si zpátky vypracovaly vedení o pět gólů. Nicméně sokoly ještě dokázaly přidat jeden gól a alespoň tedy vyhrát třetinu. Kalinová si totiž nedala říct, znovu faulovala a tentokrát už z toho bylo trestné střílení, které bez mrknutí oko proměnila Kutnarová.

Do třetí třetiny vstupovaly domácí florbalistky s velkým gólovým mankem a menší depresí, neboť ve druhé pasáži obdržela kapitánka Lingová tvrdý náraz loktem do hlavy a už do hry nezasáhla. A opět ze začátku dostaly sokolky výhodu přesilové hry, na trestnou šla tentokráte Vranová. Ladies se snad poprvé opravdu rozestavily do svého správného přesilovkového postavení a byla z toho obří šance Kutnarové, která ale místo prázdné branky trefila padající Topolovou. Zbytek třetiny už zdaleka nenabídl takové drama a tolik rychlého florbalu jako minuty předtím, ale i tak se bylo na co dívat. Velkou šanci zaznamenali domácí v 53. minutě, kdy první lajna běžela 3 na 1, bohužel ale balónek je kulatý a v inkriminovaný okamžik se odkutálel přesně tam, kam neměl. Panthers pak ještě pro větší klid přidali jeden gól a definitivně tak rozhodli o svém vítězství.

Sokolky tedy jeden z posledních zápasů před play down hrubě nezvládly a my můžeme jen doufat, že zbývající čas ještě dokáží nějak využít a naladit se na vítěznou vlnu. Další příležitost k tomu budou mít příští sobotu v daleké Ostravě, kde v pozdních večerních hodinách sehrají duel Bystroň Group Ostrava.

TJ SKV - Panthers Praha 3:8 (0:5, 3:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 22. Vejvodová (Tvrzníková), 23. Vejvodová (Honzová), 34. Kutnarová (nájezd) - 1. Šusterová (Zittová), 6. Lochmannová (Slaná), 10. Lamková (Systová), 11. Pitterlingová (Systová), 17. Jelínková (Zittová), 27. Zittová, 32. Lamková (Pitterlingová), 54. Miklíková (Nováková). Rozhodčí: Kostínek, Reichelt. Vyloučení: 1:2. Využití: 1:1. Diváci: 70.

Sestava SKV: Kuchyňková, Vyrobíková - Honzová, Zelníčková, Šádková, Tvrzníková, Jiříčková, Skalická - Lingová (C), Vejvodová, Kylarová - Kutnarová, Žižková, Dobisíková - Šidlochová, Bartošová, Kalistová - Rinta-Pollari. Trenéři: Doubek, Kytka.

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.