Soustředěný výkon vedl k výhře na hřišti Pelhřimova

19. 2. 2018

Muži A

2 minuty čtení

Sokolové v rámci 24. kola 1. ligy vybojovali vítězství 4:2 na půdě pelhřimovského Spartaku. Tři body si z Vysočiny odvezli zejména po solidním výkonu v obraně. Dvě kola před koncem zůstávají Vinohrady na páté příčce prvoligové tabulky.

Domácí celý zápas tahali za kratší konec, co se skóre týče. V 18. minutě poslal sokoly do vedení Rychetník, když dorazil do sítě odražený pokus Skřivánka. Spartak sice díky Švrkalovi vyrvonal, ale za pár vteřin už zase vedlo SKV. Míček si totiž do vlastní branky nešťastně srazil pelhřimovský Brothánek.

Ve 23. minutě to bylo naposledy, co Vinohradští polevili v defenzivě a soupeř jejich zaváhání dokázal využít. Blažek dorazil za záda Dejmala štiplavou střelu bývalého hráče SKV Jaromíra Lisy. Vyrovnaný stav opět nevydržel moc dlouho. Minutu po Blažkově trefě vrátil hosty do vedení Pecha, který chytře tečoval Lancovu střelu.

Vydařenou tříminutovku Vinohrad pak ještě podtrhl přesným zásahem Tomáš Beran. Sokol vedl po dvou třetinách 4:2, a jelikož ve třetí části už žádný gól diváci v Pelhřimově neviděli, odvezl si z Vysočiny tři body. Dobrým výkonem k němu pomohla obrana a jistota v brance Martin Dejmal.

„Zápas nám vyhrála důsledná obrana a poctivé blokování. Škoda, že poslední třetina skončila bez gólu,“ zhodnotil utkání asistent trenéra Miroslav Purkrábek. Příští týden v sobotu čeká sokoly na domácí půdě Slovan Havířov. Utkání je na programu od 18 hodin v Rieger aréně.

Spartak Pelhřimov - TJ SKV 2:4 (1:2, 1:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 18. Švrkala (Kocián), 23. Blažek (Lisa) - 18. Rychetník, 19. vlastní, 24. Pecha (Lanc), 27. Beran (Linhart). Rozhodčí: Baloun, Šuvada. Vyloučení: 0:0. Diváci: 162.

Sestava: Dejmal - Š. Raiter, Rychetník, Lanc, Jelínek, O. Stuchlík (C), D. Záň - J. Záň, Skřivánek, Máca - Dolejš, Hájek, Pecha - Linhart, Hanák, Beran. Trenér: Michal Pazdera.

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.