V základní části naposled doma: Boys se střetnou se Slovanem Havířov

23. 2. 2018

Muži A

4 minuty čtení

Už jen dvě kola zbývají do konce základní části 1. ligy mužů. V tom předposledním se sokolové představí na domácím hřišti. V sobotu od 18 hodin vyzvou v Rieger aréně havířovský Slovan. Přijďte je v generálce na play off podpořit!

Odveta za venkovní porážku

Sokolové mají Slovanu co vracet. V prvním vzájemném utkání v letošním ročníku padli na hřišti soupeře 2:5. O branky SKV se tehdy postarali Pecha a Rychetník. Vinohradští nedokázali zastavit famózního Petra Skácela, který si v duelu připsal celkově čtyři body za jeden gól a tři nahrávky.

Právě na rekordmana historických tabulek základní části superligy si budou muset sokolové dát pozor i nyní. Skácel má na svém kontě 61 bodů, které nasbíral během 23 odehraných zápasů. Úctyhodná bilance. Slovan se jinak nachází na 12. příčce 1. ligy a v posledních kolech ho čeká boj o záchranu.

Naopak SKV má jinou motivaci. V prvoligové tabulce ztrácí z páté pozice na druhý MVIL Ostrava pouze tři body, a tak se svěřenci kouče Michala Pazdery budou snažit o co nejlepší vylepšení dosavadního postavení. Třetí Start98 je vpřed o dva body a čtvrtí Black Angels dokonce pouze o jeden.

Vyhlášení klubové divácké soutěže

Celou sezonu naše mládežnické týmy poctivě chodily na utkání mužského i ženského A týmu. Hlavně díky nim jsme zvládli vytáhnout průměr mužské návštěvnosti na první příčku mezi prvoligovými týmy z Prahy.

To je potřeba náležitě ocenit, takže zveme všechny mládežnické týmy SKV ještě jednou v základní části do Rieger arény, aby se poprali o poslední body do dlouhodobé soutěže. Po součtu vyhlásíme tři nejaktivnější týmy při druhé přestávce přestávce přímo na hrací ploše!

Rozhovor s Vojtěchem Mácou

Před sezonou se v A týmu objevily nové tváře. Mezi nimi byli také mladíci Vojta Máca, Pavel Hájek a Jan Otta, kteří ještě patří mezi juniory. A právě jednoho z nich - univerzála Vojtu Mácu - jsme vyzpovídali v tradičním zápasovém bulletinu, který obdržíte jako vždy u vstupu.

„Tréninky jsou v daleko větším tempu a daleko náročnější než ty, na které jsem byl zvyklý, ale trénuje se mi dobře,“ přiznává Vojta v rozhovoru. A co dalšího prozradil o sobě? Bývá před zápasy nervózní? A jak si užívá to, že může i v áčku trénovat a hrát po boku svých juniorských spoluhráčů?

Videopřenos s komentářem

Po delší době vám prostřednictvím TVCOM.cz a našeho Facebooku nabídneme komentovaný videopřenos. Komentáře se ujme duo Gusta Ondrejčík & Richard Klíma, které už několik zápasů našeho áčka v minulosti odkomentovalo. Lepší ovšem bude dorazit do Riger arény osobně a zhlédnout florbal na vlastní oči. Všichni příznivci SKV jsou srdečně zváni!

25. kolo 1. ligy mužů:

sobota 24. 2. od 18:00, TJ Sokol Vinohrady
TJ SKV vs. TJ Slovan Havířov
vstupné: 30,- Kč, permanentkáři a členové klubu zdarma
komentovaný videopřenos 

 

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.