Vydařené klubové oslavy! SKV vstoupilo do třetího desetiletí

21. 2. 2018

Klub

5 minut čtení

Derby se Startem doprovodily oslavy 20. narozenin našeho florbalového klubu. Utkání navštívilo 315 diváků, kteří se mohli bavit nejen florbalem, ale také připravenou výstavou shrnující naší historii. Pojďme se za vydařenými oslavami ještě jednou ohlédnout.

„Jsme rádi, že se podařilo, aby se setkali hráči bývalých generací SKV. Někteří z nich se za námi přišli podívat třeba i po 15 letech. Pozápasového večírku se účastnilo přibližně 60 současných i bývalých hráčů,“ shrnul slavnostní den Pavel Doubek, společně s Jiřím Buchtou hlavní organizátor oslav.

„20 let našeho oddílu jsme oslavili přesně v duchu SKV. Žádné okázalosti, ale udělali jsme si hezký a pohodový podvečer a večer. Byl jsem nadšen z účasti našich členů současných i těch z let minulých. Bylo to milé setkání lidí, kteří mají náš klub rádi. Děkuji všem kteří přišli to s námi oslavit,“ vyjádřil potěšení také prezident florbalového oddílu Luděk Pokorný.

„Velký dík zaslouží všichni, kteří se podíleli na přípravě a organizaci oslavy. Tentokrát bych chtěl zvlášť poděkovat Pavlovi Doubkovi, Daliborovi Nigrinovi, Petře Švorcové a hlavně Jiřímu Buchtovi. Přiznávám, že u jím zpracové historie klubu jsem si nádherně zavzpomínal,“ dodal prezident.

„Jsem rád, že se oslavy povedly. Velkou zásluhu na tom mají i holky Hanka Vejborná a Péťa Batíková, které spolu s Líbou a Pájou zvládly zkontaktovat osobně řadu bývalých členů a členek. Přišla spousta lidí, které jsem třeba ani já v SKV nezažil, a to jsem tu 10 roků. Zvládli jsme také zveřejnit a poprvé použít novou klubovou identitu, která v hale vypadala hezky. Krásně se povedlo i image video, které natočil a sestříhal Honza Brandejs,“ hodnotí oslavy další z organizátorů Jiří Buchta.

„Kdyby byla takto zaplněná hala na většině našich zápasů, bylo by to skvělé a SKV by to slušelo. Ale tohle chce čas, a takovou tu masarykovskou ‚drobnou práci‘. To je cesta k tomu, abychom stále měli dobře fungující klub plný lidí, kteří jej mají rádi a jsou ochotní se v něm angažovat a rádi mu obětují svůj čas i energii.“

Návštěvníci zápasu se mohli ohlédnout za historií SKV díky výstavě, která se nacházela na ochozu. Nabízíme ji i v elektronické podobě na tomto odkazu. Zároveň jsme před časem zveřejnili článek shrnující jednotlivé sezony našeho klubu tak, jak šly po sobě.

V rámci výstavy byly představeny také cenné klubové artefakty. Například retro dresy, vlajky jiných týmů, které kategorie SKV obdržely v rámci mezinárodních turnajů, staré florbalové časopisy připomínající začátky florbalu, získané medaile (na fotce ta zlatá z Czech Open 2013) a podobně.

Organizátoři rovněž prošli takřkra všechny statistické zdroje a vytvořili kompletní seznam hráčů, kteří kdy nastoupili k zápasu v dresu SKV. Kromě hráčů a hráček se zde mohli najít rovněž všichni trenéři a trenérky.

Utkání se zúčastnil jako divák také zakladatel klubu Ivan Čulák. Člověk, který položil základy našeho oddílu, stále učí několik našich svěřenců na základní škole na Lobkovicově náměstí stejně tak, jako učil naše první členy na ZŠ Lupáčova. Proto bylo jasné, kdo vhodí úvodní čestné buly.

Při něm si navíc Ivan potřásl rukou s Jakubem Záněm, tedy se svým bývalým žákem práve z „Lobkovičáku“ a dnes tahounem mužského áčka. Následně od prezidenta Luďka Pokorného obdržel dres s číslem 99. Takové číslo totiž nosil během své hráčské kariéry v Coyotes.

Jako diváci byli přítomni i další osobnosti SKV. Kromě Ivana Čuláka například druhý ze zakladatelů Václav Mikšátko, bývalí trenéři A týmu Miroslav Hladík a Václav Hudeček, bývalé opory Jakub Noha, Radek Vaňáč nebo Petr Veselý.

Utkání přihlíželi také hráči, kteří byli v minulosti oporami áčka a nyní ještě pořád hrají za Benfiku - z nich zmiňme například bratry Mikeše, Viktora Vondru, Martina Zimu nebo Bolka Kytku. V ochozech se však nacházela spousta dalších skvělý lidí, které bychom neradi opomenuli a tímto jim vřele děkujeme za to, že přišli 20 let oslavit s námi! SKV totiž znamená Společně K Vítězství!

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.