Shrnutí víkendu: Muži C zabrali, junioři porazili Tigers

28. 2. 2018

Klub

3 minuty čtení

Mužské céčko zabralo v boji o záchranu v nejvyšší regionální lize! O víkendu na Třebešíně vybojovalo pět bodů a v tabulce stouplo na sedmou příčku. Jeden zápas ze dvou dokázali v neděli vyhrát junioři.

Céčko nastoupilo v neděli už od osmi hodin ráno Kings. Sokolové si v utkání vedli dobře. Ve druhé třetině otočili vývoj ve svůj prospěch a i díky čtyřem bodům Richarda Klímy porazili silného soupeře 7:5. Hattrickem se na vítězství podílel také Jakub Pecha. Ve druhém střetnutí Vinohradští nastoupili proti Wildcats. Ačkoliv byli v utkání lepším týmem, nedokázali zápas vyhrát v základní hrací době a potřetí tak céčko v letošní sezoně zažilo nájezdový rozstřel. Kuba Záhora stejně jako v předchozích případech vychytal všechny střelce soupeře a o výhře pro SKV rozhodl vydařeným nájezdem Klíma. C tým se tak posunul na sedmé místo a čtyři zápasy před koncem má naději na záchranu v regionální lize.

Po 14 dnech se představili junioři. Ti nejprve porazili Tigers vysoko 7:1. Dva góly vsítil obránce Jan Otta, dvěma body se na výhře podíleli Martin Entlicher a Pavel Hájek. Druhé utkání juniorskému týmu bohužel výsledkově nevyšlo. Sokolové padli s Kobylisy těsně 4:5 a svého soupeře tak nedokázali v tabulce dotáhnout. Vinohradským nepomohli ani dvoubodoví Pavel Hájek a Vojtěch Máca. Junioři SKV tak klesli na sedmou pozici 2. ligy juniorů.

Kromě mužů C a juniorů se o víkendu představily také oba dva týmy starších žáků. Áčko ve skupině neprohrálo, a tak si první porážku připsalo až v duelu o umístění. Béčko si naopak v základní skupině připsalo dvě porážky a zvítězilo až v rozhodujícím střetnutí o udržení. V úterý byla na programu dohrávka dorostenek. Svěřenkyně Petry Honzové rozstřílely po skvělém výkonu Texas 13:3. Osm (!) branek nasázela soupeři Barbora Klinerová.

VÍKENDOVÉ VÝSLEDKY:

Muži C:
TJ SKV - Kings Praha 7:3
TJ SKV - FbK Wildcats Praha 4:3 po náj.

Junioři:
TJ SKV - Prague Tigers 7:1
TJ SKV - Viking group TJ Kobylisy 4:5

Starší žáci A:
TJ SKV - Prague Tigers 3:3
TJ SKV - zucastnice.cz Tatran Střešovice 7:4
TJ SKV - Start98 Praha-Kunratice Black 0:5 

Starší žáci B:
TJ SKV - Wizards DDM Praha 10 black 4:5
TJ SKV - Start98 Praha-Kunratice Yellow 2:4
TJ SKV - SK Florbal Benešov B 7:5

Dorostenky:
TJ SKV - FBC Texas DDM P6 13:3

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.