Shrnutí víkendu: Benfika zakončila sezonu desetigólovou výhrou!

6. 3. 2018

Klub

3 minuty čtení

Béčko sice nejprve v pátek večer před domácími diváky padlo doma 5:9 s Kladnem, v neděli však dojem z konce sezony napravilo a zvítězilo nad Startem 10:0. Jakub Záhora se tak stal prvním gólmanem v této sezoně divize B, který vychytal čisté konto.

Týmu kolem kapitána Jonáše Sigla páteční duel vůbec nevyšel. Kanonýři měli motivaci udržet se v soutěži a na jejich soustředěné, důrazné a rychlé hře to bylo vidět. Téměř z každého rychlého protiútoku Vinohradští inkasovali a nakonec prohráli po boji 5:9. V neděli přišla náprava. Sokolové, které tentokráte vedl jako kapitán a hrající kouč Líba Nigrin, podali koncentrovaný výkon a skvěle zachytal brankář Jakub Záhora. Ten se stal s průměrem 2,65 branek na zápas vůbec nejlepším brankářem divize v tomto měřítku.

K nedělní výhře navíc přispěl 24 úspěšnými zákroky a po zásluze vychytal svou první nulu v B týmu. A když se k tomu přidaly také čtyři body Matěje Špačka, tři body Michala Vlka a Jana Švejdy a také dvě premiérové trefy pro juniora Martian Entlichera, porazilo SKV rezervu Startu vysoko 10:0. Béčko tak zakončilo letošní ročník vítězstvím a v tabulce divize obsadilo konečnou čtvrtou příčku. Pouze o bod zaostalo za druhým Kolínem a nasbíralo stejný počet jako třetí Benešov, ovšem kvůli horší bilanci ze vzájemného zápasu skončili sokolové v tabulce až za ním.

Pěkně si o víkendu vedly starší žákyně, které na domácí půdě dokázaly vyhrát dva ze tří zápasů a celkově ve třech zápasech nasázely do sítě soupeřů slušných 14 branek. Dvě prohry bohužel zaznamenaly dorostenci a juniorky. Jedno vítězství a jednu porážku si připsali muži D. Ziskem tří bodů tak ještě vykřesali teoretickou naději na záchranu, ve zbývajících čtyřech zápasech už si však nemohou dovolit zaváhání.

VÍKENDOVÉ VÝSLEDKY:

Muži B:
TJ SKV - Kanonýři Kladno B 5:9
TJ SKV - Start98 Praha-Kunratice B 10:0

Muži D:
TJ SKV - Prague Tigers C 7:5
TJ SKV - CRPA Cavallino Rampante 8:9

Dorostenci:
TJ SKV - SK Florbal Benešov 1:4
TJ SKV - FbŠ Bohemians DDM Praha 7 3:5

Juniorky:
TJ SKV - Black Angels 0:7
TJ SKV - FBC Štíři České Budějovice 1:15

Starší žákyně:
TJ SKV - FBC Rafanky Kutná Hora 8:1
TJ SKV - ACEMA Sparta Praha 4:2
TJ SKV - FBŠ SLAVIA Plzeň 2:7

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.