O záchranu opět s Olomoucí. Ladies čeká dvojutkání na hřišti soupeřek

7. 3. 2018

Ženy A

3 minuty čtení

Po dvou letech se SKV v 1. kole play down opět postaví olomouckému FBS. V sobotu začne série na Moravě a další víkend se přesune do Rieger arény. Před dvěma lety Ladies dokázaly Olomouc porazit v dramatické sérii 4:3 na zápasy.

Byla to tehdy velmi napínavá série, která dospěla až do rozhodujícího sedmého zápasu. Oba týmy v ní byly jako na houpačce. SKV nejprve na hřišti soupeře ukořistilo jedno vítězství, jenže pak Olomouc dvakrát za sebou zabral a vedla 2:1. Ladies sice doma srovnaly, ale pak za stavu 2:3 čelily mečbolu olomouckých.

Svěřenkyně Bolka Kytky se pak vyburcovaly k dvěma klíčovým výhrám, po kterých mohly slavit záchranu. Nejprve doma zvítězily těsně 2:1 a v rozhodujícím sedmém duelu zaskočily domácí Olomouc po vysoké výhře 5:1. Záchranu pak vybojovaly i hráčky Olomouce, které zvládly druhé kolo i následnou baráž.

Těsně za hranící play off

Letos skočila Olomouc na deváté příčce základní části, těsně za hranící pro postup do vyřazovací části. Na osmý Liberec nakonec moravskému týmu chyběly čtyři body. V základní části olomoucké hráčky vyhrály oba dva duely s SKV, byť ten na Vinohradech až po samostatných nájezdech.

Pozor si budou muset dát vinohradské obránkyně zejména na tři střelkyně. Lucie Cholinská s 16 brankami ovládla týmovou tabulku střelců a rovněž nasbírala nejvíce kanadských bodů. Tereza Reimerová měla pouze o tři góly méně a 12 branek v základní části dokázala nastřílet také Jitka Oháňková.

Sobotní duel je na programu v olomoucké Čajkaréně od 16 hodin. Nedělní zápas se pak uskuteční od 15:00. O týden později se série přesune do Prahy a dvojutkání bude hostit vinohradská sokolovna. 1. kolo play down se hraje na čtyři vítězná utkání, vítěz slaví záchranu v extralize, poraženého čeká ještě 2. kolo.

Vzájemné zápasy v základní části:

TJ SKV - FBS Olomouc 3:4 po sam. náj.
FBS Olomouc - TJ SKV 10:3

TOP 5 hráček Vinohrad:

1. Michaela Lingová 23 (19+4)
2. Kristýna Vejvodová 13 (11+2)
3. Petra Honzová 13 (2+11)
4. Alena Žižková 12 (7+5)
5. Aneta Tvrzníková 10 (4+6)

TOP 5 hráček Olomouce:

1. Lucie Cholinská 24 (16+8)
2. Tereza Reimerová 21 (13+8)
3. Jitka Oháňková 20 (12+8)
4. Kateřina Peterková 10 (4+6)
5. Alice Pavlíková 9 (4+5) 

1. kolo play down extraligy žen:

sobota 10. 3., 16:00 FBS Olomouc - TJ SKV (SH Čajkaréna Olomouc)
neděle 11. 3., 15:00 FBS Olomouc - TJ SKV (SH Čajkaréna Olomouc)

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.