Proti Olomouci musíme lépe proměňovat šance, ví po úvodním víkendu Tvrzníková

13. 3. 2018

Klub

4 minuty čtení

Ukořistit bod z Olomouce se  nepodařilo. Ladies nejprve v sobotu schytaly vysokou porážku, v neděli si sice vedly lépe, ale nakonec z toho i tak byla prohra o gól. Za úvodním dvojzápasem se ohlédla tahounka týmu Aneta Tvrzníková a rovněž popsala očekávání před domácími duely.

Olomouc v sobotním střetnutí potvrdila roli favorita. „Vzhledem k tomu, že zápas v základní části v Olomouci dopadl 3:10, bylo jasné, že ukradnout body na domácím hřišti soupeře nebude zrovna snadný úkol. Naším největším nepřítelem v sobotním zápase byly místní parkety, které nám, podle mě, dělají problémy od té doby, co tam jsou,“ popsala Tvrzníková příčiny sobotního nezdaru. SKV prohrálo 1:8.

„Olomouc předváděla svou typickou hru, která jim tam prostě vychází. Obstřelovaly naši bránu ze všech stran a sázely na dorážky, které jim tam padly snad všechny. Samozřejmě my jsme měly být mnohem důraznější v našem brankovišti, ale tolik dorážek ze vzduchu nedaly snad za celou sezonu. Když k našemu nedůrazu přidáme zoufalství v útoku, kde jsme byly úplně bezzubé a byly rády, že máme vůbec balonek, bylo jasné, že na výhru nemůžeme ani pomýšlet,“ rozvedla ještě důvody úvodní prohry.

V neděli přišel ve hře SKV obrat o 180 stupňů a byla z toho porážka pouze o gól 3:4. „Oproti sobotě jsme si už zvykly na povrch a dokázaly jsme na hřiště přenést hru, kterou jsme chtěly hrát od začátku. Dokázaly jsme být více na balonku a celkově mít více ze hry. Olomouc si nejspíš myslela, že když nás v prvním zápase „smázla“, tak proč by se to nemohlo povést i podruhé,“ zhodnotila vinohradská odchovankyně nedělní duel.

„Tím se podle mě trochu nechala ukolébat a nechala nás hrát to, co jsme chtěly. Nebýt naších zbytečných chyb a obdržených gólů, mohly jsme přivézt do Prahy vyrovnané skóre 1:1. O tom to ale je a je pouze na nás, abychom doma ukázaly, co v nás je,“ vyhlíží už víkendové zápasy, které se odehrají v Rieger aréně. V sobotu od 16 hodin a v neděli od 14:30.

A co od víkendových zápasů konkrétně Tvrzníková a spol. očekávají? „Především to, že doma tu naši hru dokážeme hrát od začátku celých 60 minut a že pocit domácího prostředí nás v hlavách trochu uklidní a budeme proměňovat šance, které se nám naskytnou. Musíme využít toho, že máme tři silné útočné trojice, kterým to tam zatím pouze jenom nepadá,“ připomněla trápení v útoku.

„Je tedy třeba prorazit střeleckou smůlu, protože florbal se hraje na góly, a to nám občas dělá problémy. Za celý víkend jsme dokázaly vstřelit pouze 4 góly, což je velice tristní číslo a těžko se s tím dá vyhrávat. Očekávám také to, že nás domu přijdou podpořit fanoušci a příbuzní, protože vědomí toho, že vám z publika někdo fandí, donutí hrát člověka ještě o trochu líp! Slibuji, že se pokusíme udělat vše pro to, abychom se do Olomouce ještě podívaly!“ uzavřela svou výpověď slibem.

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.