Petra Honzová: Věřím, že přesun na domácí půdu nám pomůže!

17. 3. 2018

Ženy A

3 minuty čtení

Už přes čtyři roky je jasnou volbou pro základní sestavu SKV v extraligových bojích. Nyní bude společně s ostatními čelit na domácí půdě Olomouci a také nepříznivému stavu série. V rozhovoru se rozpovídala o hře soupeře, o svých výkonech i o trenéřině, které se také věnuje.

Jak bys zhodnotila základní část celkově z pohledu SKV?
„Na podzim jsme hrály dobře. Získaly jsme doma devět bodů a věřily jsme, že v odvetách venku se nám bude dařit stejně, což se bohužel nestalo. Další body už jsme do tabulky nezískaly a nálada i docházka na tréninky postupně klesala.“

V sérii s Olomoucí prohráváte 0:2 na zápasy. Co bude třeba zlepšit, abyste na domácí půdě uspěly lépe?
„Věřím tomu, že už jen přesun z parket na domácí půdu nám pomůže, protože zde můžeme hrát více kombinačně. Stejně jako v Olomouci budou rozhodovat předbrankové prostory, ve kterých se určitě musíme zlepšit, pokud pomýšlíme na návrat série na Moravu.“

V čem spatřuješ největší sílu našeho týmu a Olomouce?
„Olomouc je silná v rychlých protiútocích a v dorážkách, ze kterých jsme dostaly více než polovinu gólů. Se vším se tlačí do brány. Největší sílu našeho týmu vidím v bojovnosti, v kráse hráček a Bolkových svalech.“

I letos plníš roli jednoho z tahounů týmu. Jak jsi se svými výkony spokojená?
„Kdo viděl moje statistiky +/-, musí vědět, že se dá rozhodně o mých výkonech říct, že jsou stabilní. Letošní sezonu mám více námazů a fatálů, které ale doufám, že už jsem si vybrala a v playdown už se neobjeví.“

Za tu dobu, co jsi v SKV, tě trenéři obsazovali na různé posty. Kde se ti hraje nejlépe a nevadí ti, když třeba jednou za čas změníš post?
„Právě naopak, jednou za čas je dobré si zkusit jiný post a vidět hru z jiné pozice. Obecně si myslím, že pokud někdo umí hrát na více postech, nemusí se bát o místo v sestavě. Osobně se mi hraje nejlépe v obraně, kde mám víc míček a přehled o hře.“

Věnuješ se také v klubu trenérské činnosti. Jak moc tě tato práce naplňuje a rostou nám v dívčí mládeži nějaké talentované hráčky, které bychom mohly v budoucnu spatřit třeba v áčku?
„Trénování dívčí složky mě baví, protože s holkama je sranda a rozumíme si (snad mají holky alespoň z poloviny stejný názor). Bohužel to bere spoustu volného času, proto jejich trénování v příští sezoně musím omezit. V SKV nemáme příliš velkou dívčí základnu, ale několik talentovaných hráček nám roste, proto bychom měly i pro ně za extraligu v Riegrových sadech nechat na hřišti všechno.“

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.