Ženské béčko vyhlásilo boj o postup!

30. 1. 2013

Klub

2 minuty čtení

Ženy B o víkendu bojovaly o důležité body.

Jelikož ženské béčko hraje nejnižší soutěž, není divu, že hlavním cílem letošní sezóny je postup do vyšší ligy. Nahoru automaticky postupují týmy, které se umístí na prvních dvou příčkách soutěže. Jelikož však béčko zažilo pár méně povedených zápasů, musí se teď až do konce sezóny pekelně snažit, nesmí si dovolit ztratit ani jeden bod.
 
První dva úspěšné kroky z šesti udělaly hráčky Sokola již tuto sobotu. První zápas proti Královu Dvoru se odehrál v poklidnějším tempu na soupeřově polovině, k výhře stačily hráčkám dvě branky, na které se nepodařilo Dvoru odpovědět, a tak mohly slavit první z šesti důležitých výher.
 
Ve druhém zápase na hřiště nastoupil papírově silnější soupeř, momentálně sídlící na druhé příčce, a to Slavia Plzeň B, která stejně jako Vinohrady usiluje o postup do druhé ligy. Utkání bylo hrané v relativně vysokém tempu (na třetí ligu žen), ale fyzicky i technicky lepším týmem byly Vinohrady, o čemž svědčí i výhra 5:1.
 
Naše dorostenky už tak úspěšné nebyly. V utkání proti TJ Sokol Nové Strašecí podlehly 5:2 a následně je porazily i zelenobílé dorostenky FbŠ Bohemians poměrem 10:1. Nejmladší vinohradské slečny však předvedly statečný výkon, snažily se do poslední vteřiny, nic nevzdaly, a i když to na výhru nestačilo nutno podotknout, že slečny vyrazily na ligu s pouhými osmi hráčkami do pole a dokonce i do branky musela zasednout jedna z hráčka z pole, a i přesto nic nevzdaly a do zápasů šly s odhodláním.
 

Výsledky ženských kategorií z víkendu:

 

Ženy B:
TJ SKV - T.B.C. Králův Dvůr 2:0
TJ SKV - Slavia VŠ Plzeň B 5:1
 
Dorostenky:
TJ SKV - TJ Sokol Nové Strašecí 2:4
TJ SKV - FbŠ Bohemians 1:10
 

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.