Trenér Ladies Boleslav Kytka: Na každý gól jsme se hrozně nadřeli

20. 3. 2018

Ženy A

3 minuty čtení

Ladies mají za sebou neúspěšnou sérii 1. kola play down s Olomoucí. Cesta za záchranou tak bude ještě složitá. Nyní čeká SKV 2. kolo proti poraženému ze série Židenice vs. Tatran. Za odehranou sérií s Olomoucí se ohlédl kouč ženského áčka Bolek Kytka.

Jak bys celkově zhodnotil sérii s Olomoucí, která skončila na zápasy 0:4 pro soupeře?
„Věděli jsem, že tato série bude velmi těžká. Olomouc hrála velmi disciplinovaně a s výborným tahem na bránu. My jsme se celou sérii potýkali s problémem vstřelit gól, šancí jsme měli dost na to abychom jeden až dva zápasy vyhráli, ale bohužel místo toho, abychom gól z vypracovaných situací dali, tak jsme po chybě v obraně inkasovali. A ani závěrečný tlak už nic nevyřešil.“

Blízko k dobrému výsledku bylo ve druhém zápase, kdy jste prohráli o gól. Co v tomto duelu chybělo k tomu, abyste byli úspěšnější?
„Ano, v nedělním zápase v Olomouci bylo blízko k vyrovnání série na 1:1, ale bohužel jsem se na každý gól hrozně nadřeli a na druhou stranu jsme inkasovali ze situací, o kterých jsme věděli, že je v nich Olomouc velmi silná.“

Za čtyři zápasy pouze sedm vstřelených branek. Co budete muset udělat v tréninku, ale i v dalších zápasech pro to, abyste stříleli více gólů?
„Vypadá to až hrozivě vstřelit pouze sedm branek ze čtyř zápasů, ale s tímto problémem se potýkáme od začátku sezony. Potíž není v tom, že bychom neměli příležitosti na skórování, ale problém je spíš v jejich nekompromisním zakončení. Chceme dávat jen hezké vypracované góly, ale na ty už v bojích o záchranu není prostor. V tréninkus e zaměříme na řešení situací v předbrankovém prostoru, kde nás Olomouc přehrávala.“

Tatran hraje s Židenicemi ve druhé sérii nerozhodně 2:2. Koho z těchto dvou soupeřů vyhlížíš? Budeš sledovat zbylé zápasy série a je dobře, že máte na přípravu na 2. kolo delší čas než váš potenciální soupeř?
„Oba soupeři jsou kvalitní a bude je těžké porazit. Určitě zápasy sledovat budu a uděláme maximum, abychom se na soupeře připravili. Volno nám teď přijde vhod k doléčení všemožných bolístek a zranění, které série s Olomoucí přinesla. Pro nsá to znamená odpočinek a možnost lépe se připravit na soupeře, avšak tým, na který půjdeme, bude pořád zápasově rozjetý z předešlé série.“

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.