Olomouc slaví udržení, ladies čeká 2. kolo play down

20. 3. 2018

Ženy A

3 minuty čtení

Ladies nenavázaly na minulá play down a poprvé v historii je čeká druhé kolo. V prvním kole dostaly za soupeře dobře známé hráčky Olomouce, ale bohužel se jim nepodařilo zopakovat dva roky starý úspěch, kdy proti všem předpokladům poměrem 4:1 přehrály soupeře a již v březnu mohly slavit udržení. 

Tentokráte první obě dvě výjezdní utkání prohrály a o víkendu na vlastní palubovce musely bodovat, aby vrátily sérii zpět do moravské metropole. Bohužel především trápení v koncovce způsobilo, že sokolky prohrály i oba dva domácí zápasy. Olomouc tak obhájila extraligovou příslušnost, zatímco na vinohradské hráčky čeká ještě dlouhá a trnitá cesta za udržením. Soupeř pro druhé kolo zatím ještě není jasný. Souboj spolu svádí Židenice a pražský Tatran, stav je zatím příznivější pro brněnské hráčky, které v sérii vedou 3:2.

Ladies přitom nevstoupily do domácích utkání špatně. Především v sobotním zápase opravdu sahaly po bodech. Olomouc sice v polovině utkání vedla již 3:0, nicméně sokolky se zvládly zmobilizovat a utkání zdramatizovat. Nejprve se prosadila Bursová ze standardky, poté sice soupeřky znovu odskočily na rozdíl tří branek, ale holky ještě zvládly zareagovat, když nejprve střílela do prázdné branky Trunečková a poté šťastnou dorážku zaznamenala Žižková. Rozdíl skóre byl tedy pouze o jeden gól a sokolky už už sahaly po vyrovnání. Zejména tlak na začátku druhé třetiny byl enormní, bohužel nemohoucnost v zakončení byla ještě větší. Proto se časem potvrdilo klišé „nedáš, dostaneš“ a Moravanky zvýšily na 5:3, kterýžto stav vydržel až do konce utkání.

Nedělní zápas také nebyl vůbec špatný, především co se týká obrany. Ladies obdržely pouze dvě branky. Přesto pro ně zápas skončil 0:2. Domácí hráčky totiž vůbec nebyly schopné gólově se prosadit a jak se říká, bez gólu  nemůžeš vyhrát. Symbolicky a trochu smutně tak tedy potvrdily svou naprostou střeleckou impotenci a musí tedy ve druhém kole a případné baráži v této disciplíně zlepšit. Jinak se extraliga s Riegrovou arénou po 5 letech rozloučí.

TJ SKV - FBS Olomouc 3:5 (0:2, 2:2, 1:1) 

Branky a nahrávky: 30. Bursková (Skalická), 38. Trunečková (Vejvodová), 44. Žižková (Tvrzníková) - 8. Cholinská (Pařízková), 12. Pařízková (Cholinská), 26. Cholinská, 34. Fleischmannová, 49. Cholinská (Pařízková). Rozhodčí: Pěnička, Šafář. Vylučení: 0:1. Bez využití. Diváci: 35. 

Sestava SVK: Kuchyňková - Honzová, Tvrzníková, Šádková, Sladkovská, Kutnarová, Skalická - Lingová (C), Vejvodová, Kalistová - Dobisíková, Žižková, Trunečková - Zelníčová, Bartošová, Bursová - Kylarová. Trenéři: Doubek, Kytka.

TJ SKV - FBS Olomouc 0:2 (0:0, 0:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 24. Peterková (Podroužková), 38. Rozenbergová (Reimerová). Rozhodčí: Kapr, Tichý. Vyloučení: 1:2. Bez využití. Diváci: 44.

Sestava SKV: Kuchyňková - Honzová, Lingová (C), Skalická, Kutnarová, Sladkovská, Šádková - Tvrzníková, Vejvodová, Trunečková - Kalistová, Žižková, Bursová - Zelníčková, Bartošová, Dobisíková - Kylarová. Trenéři: Doubek, Kytka.

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.