V postup jsem pořád věřil, přiznává Buchta. Už v sobotu startuje semifinále!

23. 3. 2018

Muži A

4 minuty čtení

Nervy drásající čtvrtfinálové série s Karlovými Vary dospěla až do prodloužení pátého zápasu. Nával radosti pak spustil vítězný gól Jana Hanáka. K postupu však výrazně přispěl svým výkonem také brankář Jiří Buchta. Jak hodnotí čtvrtfinále a co očekává od semifinálového derby?

Běžela 30. minuta zápasu, SKV prohrávalo v pátém střetnutí s Vary už 3:7 a v brance hostů došlo k výměně. Martina Dejmala nahradil Jiří Buchta, který i za tohoto stavu věřil v obrat. „Viděl jsem, že si šance vytváříme a na lavičce bylo cítit, že s tím něco chceme udělat. Ale lhal bych, kdybych řekl, že ve mně nebyla malá dušička,“ přiznal Buchta po zápase. Najednou začali Vinohradští více zatápět domácím a brzy náskok smazali. Ve třetí části se pak dokonce dostali do jednobrankového vedení.

„Výměna gólmana za takového stavu byla spíš impuls. Martin to měl přede mnou strašně těžké. Je fakt, že jsem pak měl na úvod pár dobrých zákroků, které mohly tým nakopnout, ale byli to hlavně kluci, kteří přidali perfektní bloky na dobrých místech a začali zase dobře čistit předbrankový prostor, ze kterého byly Vary nejvíce nebezpečné. A směrem dopředu? Konečně jsme začali dávat i ošklivé góly. Ty se v playoffs počítají dvakrát,“ ohlédl se za vydařeným obratem muž, jenž byl vyhlášen nejlepším hráčem SKV v tomto utkání.

„Série byla velmi vyrovnaná. Zaplať pánbůh za tu facku v úvodním utkání, tam jsme si asi definitivně uvědomili, že už jde do tuhého. Neřekl bych, že postoupil nějak výrazně dovednostně lepší tým, ale spíš ten, který si za tím v kritických okamžicích víc šel. Jsem rád, že jsme to byli my,“ připomněl úvodní vysokou porážku 3:13, po které se sokolové oklepali, sérii vyrovnali a dokázali pak rovněž vyhrát poslední dva rozhodující zápasy, ve kterých už šlo o všechno.

Teď na Vinohrady čeká pražský rival Black Angels. „Semifinále a derby. K tomu není ani moc co dodávat. Bude to "hokejíček", Black Angels mají v kádru pár ostrých hochů, ale taky několik šikovných individualit, na které si budeme muset dát pozor. Mají také velmi dobrého brankáře,“ vyjmenoval vinohradský brankář silné stránky soupeře.

„Mimo hřiště doufám, že zvládneme probudit žlutý srdíčko (Vilas mi říkal, že už se do toho pustil) a dostaneme naše členy, známé a kamarády na tribunu. Už teď ve Varech nás přijeli podpořit rodiče, známí a holky z SKV a bylo to super. Když jsme naposledy hráli semifinále 1. ligy proti pražskému soupeři (Spartě), tak měly zápasy návštěvy přes 400 diváků, a to bych si moc rád zopakoval. Jen samozřejmě s výsledkově lepším koncem,“ vzpomenul Buchta na semifinálovou sérii z roku 2012, kdy Vinohradští padli 2:3, ale všechny zápasy série byly velmi hojně navštěvovány.

Semifinále proti Black Angels začíná už o tomto víkendu. V sobotu i v neděli se bude hrát od 18 hodin v Čakovicích. Dorazte Boys v jejich cestě vyřazovací částí 1. ligy podpořit přímo do hlediště! O další týden později se série zase přesune na Vinohrady.

1. a 2. zápas semifinále 1. ligy mužů:

sobota, 18:00 Black Angels - TJ SKV (SH Čakovice)
neděle, 18:00 Black Angels - TJ SKV (SH Čakovice)

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.