Sokolové vyhlížejí finále s Havířovem. Čeká nás kvalitní soupeř, ví Hartman

4. 4. 2018

Muži A

2 minuty čtení

O víkendu se rozběhne finálová série 1. ligy mužů. Boys nastoupí proti havířovskému Torpedu, tedy vítězi základní části, který v play off zatím ztratil pouze jeden zápas v semifinále s ostravským MVIL. Oba víkendové zápasy se uskuteční na hřišti soupeře.

Havířov během play off ušetřil hodně sil. Ve čtvrtfinále totiž neztratil ani jeden zápas a navíc se ho netýkalo ani delší cestování. Petrovice jsou totiž vzdálené jen pár kilometrů od Havířova. To MVIL už jeden zápas vyhrát dokázal, ale nakonec prohrál 1:3 na zápasy.

To cesta SKV do finále byla o něco složitější. Už čtvrtfinále s Karlovými Vary se protáhlo na pět zápasů. Semifinále s Black Angels pak ukončili sokolové ve čtvrtém zápase, který vyhráli 6:5 v prodloužení. Svěřenci kouče Pazdery zatím vévodí produktivitě play off, na 1. místě je Jan Linhart, 2. pozici drží Martin Skřivánek. Až ze těmito dvěma hráči je zástupce soupeře Matěj Černý.

Vinohradští však vědí, že zápasy s Havířovem budou velmi těžké. Vždyť se jedná o vítěze základní části. „Havířov má kvalitní tým složený z mladých rychlých kluků, ale také z hráčů, kteří již zkušenosti nasbírali dříve. V bráně pak určitě jednoho z nejlepších brankářů ligy, kterého nebude lehké překonat,“ zmínil útočník Petr Hartman brankáře Pavla Kotulu.

Boys dokázali na hřišti Havířova zvítězit (4:3 v prodloužení). V domácím prostředí jim pak ovšem Torpedo porážku vrátilo (4:3 v základní hrací době). „Soupeř jednoznačně vyhrál základní část a v play off zatím problémy také neměl. Zápasy základní části jsou pouze přípravou a věřím, že si z nich vezmeme to nejdůležitější a přeneseme to do finálové série,“ dodal vinohradský střelec Hartman.

Finále 1. ligy mužů:

1. zápas - sobota 20:00: Florbal Pegres Havířov - TJ SKV (MSH Havířov)
2. zápas - neděle 16:00: Florbal Pegres Havířov - TJ SKV (MSH Havířov)

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.