Ladies po pěti letech sestupují z extraligy

15. 4. 2018

Ženy A

3 minuty čtení

Čtyřikrát v řadě zvládly Vinohrady boj o udržení v extralize, popáté už to nevyšlo. Ladies prohrály na hřišti Židenice v sedmém utkání 2. kola play down 2:5 a po pětiletém pobytu v elitní soutěži budou příští rok nastupovat v 1. lize.

Židenice zvládly úvodní třetinu rozhodujícího sedmého utkání lépe a ve čtvrté minutě šly po trefě Smutné do vedení. Vinohradskou branku navíc zasypaly celkem 13 střelami. Brankářka Kuchyňková se tak musela činit. Kromě jednoho však více míčků do své sítě nepustila.

Vinohrady se ve druhé části zvedly a odměnou bylo vyrovnání. Po rychlém protiútoku se na začátku prostředního dějství prosadila Bartošová. Jenže Židenice si za pár minut vzaly své vedení zpět. Nejprve se trefila Léblová a v přesilovce pak zpoza branky šikovně překvapila vinohradskou obranu Indrová.

Ladies tak měly těžký úkol. Ve třetí části musely dotahovat dvougólové manko. Naději na lepší výsledek ještě vykřesala v početní výhodě Vejvodová, ale následovaly dva direkty domácího celku, které definitivně rozhodly o výhře Židenic. Brňanky vyhrály na domácí půdě 5:2, což jim vyneslo triumf v sérii 4:3 na zápasy.

„Dnes byly Židenice o chlup lepší, zápas jim sedl, podobně jak nám ten minulý. Předvedli jsme bojovný a týmový výkon v celé sérii, a za to patří všem hráčkám obrovský dík. Byla to opravdu pěkná série s dramatem v sedmém utkání. Díky všem za podporu v letošní sezóně a gratuluji soupeři,“ řekl po utkání asistent trenéra Pavel Doubek.

Ladies se tak po pěti letech loučí s extraligou. Za tu dobu nastoupily proti nejlepším českým týmům a nasbíraly řadu cenných zkušeností, které nyní mohou zúročit v 1. lize.

K1 Florbal Židenice – TJ SKV 5:2 (1:0, 2:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 4. Smutná (Mošťková), 31. Léblová (Machů), 32. Indrová (Drápalová), 45. Pospíšilová (Dundelová), 46. Federselová (Dundelová) – 23. Bartošová (Bursová), 42. Vejvodová (Tvrzníková). Rozhodčí: Kostinek, Reichelt. Vyloučení: 1:2. Bez využití. Diváci: 87.

Sestava SKV: Kuchyňková - Honzová, Lingová (C), Šádková, Sladkovská, Jiříčková, Skalická - Trunečková, Vejvodová, Tvrzníková - Kutnarová, Bartošová, Bursová - Dobisíková, Žižková, Šidlochová. Trenér: Boleslav Kytka.

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.