Ženský A tým nově povede Jonáš Sigl

30. 5. 2018

Ženy A

2 minuty čtení

Po třech letech dochází na postu hlavního trenéra žen ke změně. Mužstvo už nepovede jako hlavní kouč Boleslav Kytka a nahradí ho dosavadní trenér dorostenců Jonáš Sigl, který už dnes vedl první trénink.

Boleslav Kytka trénoval Ladies tři roky. Dvakrát se mu podařilo dovést tým k záchraně. V první sezoně to bylo díky výhře v 1. kole play down nad Olomoucí. Tehdy tým vedl společně s Vilémem Svobodou a Pavlem Doubkem a oficiální částí realizačního týmu se stal až těsně před startem sezony.

Ve druhé už pak pokračoval jako hlavní kouč. Po zdolání Elite rovněž v 1. kole play down přišel druhý úspěšný pokus o udržení. Až letos se záchrana ženskému áčku nevydařila. Vinohrady nestačily na Olomouc a Židenice a po pěti letech sestoupily do 1. ligy.

V ní místo Bolka Kytky povede tým Jonáš Sigl. „Dosavadní hlavní trenér Bolek začal být ještě více časově vytížený, a proto se mě rozhodl po vyslovení podpory od vedení oslovit. Nabídky na trénování elitních týmů se neodmítají, takže jsem tuto výzvu přijal,“ řekl ke svému jmenování Jonáš Sigl.

„Rád bych, abychom hráli florbal, ve kterém padá hodně branek a který bude atraktivní jak pro diváky, tak pro samotné hráčky,“ vyslovil Sigl cíl, kterého by chtěl během svého angažmá dosáhnout. Nyní čeká Ladies letní příprava a až v září start prvoligové sezony.

Součástí realizačního týmu i nadále zůstanou jako Siglovi asistenti Pavel Doubek a Boleslav Kytka. Kytka se navíc po přesunu do asistentské role představí ve stejné pozici i u A týmu mužů. „Složení realizačního týmu se oproti minulé sezoně pouze rozšířilo o mou osobu, u žen se mnou budou nadále působit obě stálice Pavel Doubek a Boleslav Kytka,“ dodal Sigl.

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.