Preview: Domácí vstup do Superligy proti Znojmu

4. 9. 2018

Klub

3 minuty čtení

Po dvouleté odmlce se do Rieger arény vrací Tipsport Superliga, nejvyšší florbalová soutěž České republiky. Spolu s ní také násobně těžší soupeři, a kvalitnější podívaná. Jaká bude Tipsport Superliga na Vinohradech? Ve čtvrtek od 20:00 budou mít diváci první možnost ochutnávky - SKV hostí Znojmo.

Dva roky se Superliga na Vinohradech nehrála, nyní je čas na návrat. V roce, kdy Praha bude hostit to nejkvalitnější ze světového florbalu v rámci Mistrovství světa, se ten nejkvalitnější tuzemský klubový florbal vrací i k nám.

Staří známí?

Hned na úvod přivítá SKV loňského nováčka ze Znojma. Vzájemná historie utkání těchto dvou týmů je výhradně spojená s 1. ligou. Kluby na sebe několikrát narazily v prvoligovém play-off, a stejně jako Vinohradům, i Znojmu se podařilo nástrahy vyřazovací soutěže opakovaně přetavit v postup mezi superligovou smetánku. Na první vzájemný zápas na nejvyšší úrovni ale dojde až nyní. Není bez zajímavosti, že první (tehdy ještě "extraligovou") štaci Znojma na vlastní kůži zažili dva vinohradští hráči - brankář Martin Dejmal a útočník Jan Hanák.

Úspěšný nováček

V minulé sezoně zvládl náš soupeř nasbírat z 26 zápasů 23 bodů. Na nováčka rozhodně ne špatný počin, ale ani tak to na playoff nestačilo. Znojemští zamířili do play-down, které nabídlo pikantní jihomoravské derby proti Brnu. Celou napínavou sérii rozhodl až 7. zápas, respektive jeho prodloužení. Před 630 diváky v hale ve Znojmě připsal jistotu Tipsport Superligy na stranu domácích Vojtěch Procházka a poslal Bulldogs k dalšímu boji o záchranu.

Nebezpeční mladíci i zkušení rutinéři

A na koho si dávat pozor? Kdo se podívá na soupisku Znojma třeba po 5 letech, stále najde známé tváře - třeba nebezpečné střelce Slámu, Čihala a Salavu. Silná je i střední generace s navrátilcem Žižkou nebo nejproduktivnějším hráčem Znojma loňské sezony Kucharičem. A nebezpečí pro obranu SKV bude znamenat i nejmladší generace znojemských jako je Pánek, Šindelář nebo Novák.

Na koho se těšit v řadách SKV?

Do loňského postupového kádru přibylo několik nových tváří. Z Ústí hlásí návrat zkušený brankář Petr Weissgärber. Dále se mohou fanoušci těšit na návrat Ondřeje Houry, který přenesl svou agilitu ze Švýcarska zpět „domů“ na Vinohrady. V neposlední řadě se ze Startu na soupisku žlutočerných vrátil také Martin Rossi. V průběhu léta se podařilo do tréninkového i zápasového procesu zařadit po několika sezonách i mladší generaci. K loňské vlaštovce Vojtěchu Mácovi se letos přidaly další produkty práce mládežnických trenérů na Vinohradech - Hájek, Entlicher, Otta nebo Zelený.

Obnovená premiéra Tipsport Superligy na Vinohradech nabídne rozhodně zajímavý souboj. Přijďte jej shlédnout na vlastní oči do Rieger arény na Vinohradech. Zápas začíná ve čtvrtek 6. 9. od 20:00.


Tipsport Superliga, 1. kolo - TJ SKV vs. TJ Znojmo LAUFEN CZ
čtvrtek 6. 9. 20:00
SH Sokol Vinohrady

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.