Domácí superligové dvojutkání: V pátek SKV přivítá Liberec, v neděli Ostravu

13. 9. 2018

Muži A

3 minuty čtení

Superligový kolotoč se roztáží na plné obrátky a sokoly čekají další dva zápasy na domácí půdě. V pátek večer Vinohrady vyzvou v Rieger aréně od 20 hodin Liberec, v neděli se pak od 18 hodin střetnou s Ostravou. Dorazte náš superligový tým podpořit přímo do hlediště.

Páteční večer vyplní souboj s Libercem

Liberec patří k tradičním účastníkům nejvyšší soutěže. V minulé sezoně se jen těsně nevyhnul bojím o záchranu. V 1. kole play down se pak Severočeši utkali s Ústím a po sedmizápasové bitvě oslavili udržení v nejvyšší soutěži.

V kádru libereckého FBC se nachází několik zajímavých jmen. Zmiňme například několikanásobného reprezentanta Radka Valeše, který je už několik sezon v řadě nejproduktivnějším hráčem Liberce. V létě mužstvo posílil Petr Kološ, bývalý hráč Vítkovic či Mladé Boleslavi. Tým jako kouč vede bývalý hlavní trenér národního výběru Zdeněk Skružný.

V úvodním kole si FBC poradilo na domácí půdě s Českou Lípou 6:5. Dvěma góly se na tom podílel kanonýr Prokop Ferdan, tři body přidal mladíček Jakub Kopecký. Na soupisce Liberce najdeme také dva hráče, kteří v minulosti působili v SKV. V sezoně 2015/2016 se v dresu Vinohrad objevili Daniel Kroupa a Jan Baudisch.

Ve třetím domácím zápase přivítáme ostravské FBC

Třetí zápas v superlize a potřetí na domácím hřišti. Vinohradští budou chtít vytěžit z výhodného losu co nejvíce. Po pátečním duelu s Libercem v neděli vyzvou v Rieger aréně Ostravu.

Také ostravské FBC patří tradičně do nejvyšší české soutěže. Ostravanům v posledním ročníku superligy o dva body unikla účast v play off. Díky zisku deváté příčky se však FBC alespoň vyhnulo boji o záchranu.

Ostravský tým posílil před sezonou obránce Jiří Bauer z Bulldogs Brno. V kádru rovněž setrvali kapitán se zkušenostmi ze Švýcarska Jan Daniš a bývalý juniorský reprezentant Jakub Mendrek. V úvodním kole Ostrava prohrála na domácím hřišti s Chodovem 6:8.

Na soupisce SKV už jsou všechny posily

Vinohrady v 1. kole porazily Znojmo 6:5, pěti gólovými asistencemi se zaskvěl Zbyněk Stuchlík. Zápas 2. kola na hřišti Mladé Boleslavi byl kvůli účasti Středočechů na turnaji ve Švédsku odložen na konec září.

Na soupisce SKV už se nacházejí všechny letní posily. V prvním utkání vychytal vítězství brankář Petr Weissgärber, v obraně nastoupil Ondřej Houra a v útoku Radovan Vnuk a Švéd Johannes Harnesk. Do prvního utkání nezasáhl Martin Rossi, který už ovšem figuruje na soupisce.


 

Tipsport Superliga, 3. kolo - TJ SKV vs. FBC Liberec

pátek 14. 9. 20:00
TJ Sokol Vinohrady

Tipsport Superliga, 4. kolo - TJ SKV vs. FBC ČPP Bystroň Group OSTRAVA
neděle 16. 9. 18:00
TJ Sokol Vinohrady

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.