Jan Hanák hodnotil duely s Libercem a Ostravou

18. 9. 2018

Muži A

3 minuty čtení

V pátek byli sokolové blízko ke druhé výhře v sezoně. Dvougólový náskok však proti Liberci neudrželi. V neděli přišla druhá porážka od Ostravy. Víkendové duely zhodnotil obránce Jan Hának.

Vinohradským se v pátek proti Severočechům zprvu dařilo a vypracovali si vedení 3:1 a později 5:3. „Do třetí třetiny jsme nastoupili s tím, že chceme pokračovat v nastoleném tempu, aby se nestalo to, co v zápase proti Znojmu,“ odhalil obránce Jan Hanák taktické plány, se kterými šlo mužstvo Michala Pazdery do závěrečného dějství.
 
„Bohužel nás Liberec zatlačil a obrana nefungovala jako v prvních dvou třetinách. Z toho tedy vyplynulo vyrovnání a rozhodující gól,“ přiblížil průběh třetí části. Liberec nakonec třemi trefami během sedmi minut otočil skóre a radoval se ze zisku tří bodů.
 
V neděli dorazila do Rieger arény Ostrava. Hosté byli od začátku lepší, vytvořili si náskok a na Vinohradech vyhráli 9:2. Kde byly příčiny vysoké porážky SKV? „Chyběla nám hlavně obrana. Bohužel se nám nedařilo blokovat a dostali jsme laciné góly. Druhá třetina už byla lepší, ale ve třetí jsme kvůli nedodržování taktických pokynů dostali další góly,“ ohlédl se za nedělním duelem obránce Vinohrad.
 
V předešlých sezonách hrál Jan Hanák výhradně v útoku. Od nové sezony však přešel do obrany. Změna svědčí jak jemu, tak celé první pětce, která se zatím postarala o skoro všechny superligové góly SKV. Sám Hanák nasbíral ve třech duelech pět bodů za tři góly a dvě asistence a v pátek proti Liberci byl vyhlášen nejlepším hráčem SKV.
 
„Lajna je skvělá. Sedí mi, že jsem v obraně víc na míčku a s klukama to zatím funguje,“ pochválil si souhru s bratry Stuchlíky, Skřivánkem a Linhartem. V neděli čeká Vinohrady duel na hřišti brněnských Bulldogs, po víkendu se pak střetnou v úterý s Mladou Boleslaví.

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.