Ladies vyhlížejí další venkovní zápasy. Tým se chce zlepšovat, těší kouče Sigla

2. 10. 2018

Ženy A

3 minuty čtení

Z úvodních dvou venkovních duelů vytěžily svěřenkyně Jonáše Sigla v 1. lize žen tři body. Nyní je čekají další dvě střetnutí na hřištích soupeřů. V sobotu zamíří do Litvínova, v neděli do Chomutova. Co před důležitými zápasy řekl trenér týmu?

Ladies nejprve dokázaly vyhrát v Chýni nad Texasem 2:1, branky zaznamenaly Dobisíková a Šádková. I v neděli pokračovalo ženské áčko v neproměňování šancí, ovšem tentokrát na to výsledkově doplatilo a prohrálo v Soběslavi 1:2. O jediný gól se postarala kapitánka Lingová (nyní už Nejmanová). SKV se tak nachází na průběžném šestém místě prvoligové tabulky.

„Zápasy až na výsledky měly relativně očekávaný průběh. Hráčky to teď mají velice těžké, protože si zvykají na úplně jiný styl hry jak našeho týmu, tak soupeřek, přesto byly schopné předvádět povedené akce a po celou dobu se povzbuzovat, takže v tomto směru jsem spokojen,“ ohlédl se za prvními dvěma koly kouč Jonáš Sigl, který tým převzal před touto sezonou.

Jak už bylo zmíněno, v prvních dvou duelech trápilo Ladies velké množství nevyužitých příležitostí a z toho plynoucí pouze tři vstřelené branky. „Koncovka nás trápí dlouhodobě. Teď je to umocněno i tím, že hráčky často zakončují z pozic a herních situací, ze kterých nejsou zvyklé. Soupeřům jsme na druhou stranu moc prostoru k zakončení neumožnily, čímž došlo k fotbalovým výsledkům,“ odůvodnil nízké skóre v prvních dvou zápasech Sigl.

Nový trenér ženského áčka už aplikoval nové herní prvky a je rád, že to jeho hráčky přijaly. „Na týmu je vidět, že se chce zlepšovat, takže se stavem kádru panuje spokojenost,“ řekl. A jaký vývoj očekává kouč v nadcházejících víkendových zápasech na severu Čech? "Předpokládám herně podobný průběh jako v prvních dvou zápasech, s výsledky v závislosti na tom, zda se nebudeme chtít zahřát pálením šancí," dodal.

Program ženského A týmu v 1. lize:

sobota 6. 7. 17:00 SK Bivojky Litvínov - TJ SKV (SH SPORTaS u Koldomu Litvínov)
neděle 7. 7. 17:00 Florbal Chomutov - TJ SKV (Městská SH Chomutov)

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.