Souboj se třetím šampionem v řadě! SKV se v sobotu představí na Tatranu

5. 10. 2018

Muži A

3 minuty čtení

Po těžkých utkáních na hřišti Boleslavi a Vítkovic čeká svěřence kouče Michala Pazdery další velká výzva. V sobotu od 17 hodin večer se Vinohradští představí ve střešovické Stodole, kde se střetnou s domácím Tatranem.

Výsledkově se poslední dva duely s těžkými soupeři sokolům nevydařili. Ve školním utkání v Boleslavi prohráli 3:12, přestože po první části vedli 2:1. Ve Vítkovicích pak Vinohrady padly jednoznačně 1:10. „Jsou to pro nás velké zkušenosti. Výsledkově to sice tak nevypadá, ale herně nám to ukázalo, že když se zvládneme soustředit celý zápas na věci, které si řekneme, můžeme hrát vyrovnaně s každým,“ vrátil se k minulým střetnutím odchovanec SKV Dominik Záň.
 
Vítkovice jsou šestinásobným mistrem České republiky, Boleslav superligový triumf vybojovala letos. Nyní sokolové uzavřou trojboj zápasů s mistrovskými celky. V sobotu se postaví šestnáctinásobnému šampionovi Tatranu Střešovice. „Nějak zvláštně se nepřipravujeme. Víme, že jako v každém jiném zápase tam musíme nechat všechno a soustředit se na celé utkání. Jakýkoliv výpadek nás bude vždycky mrzet,“ okomentoval mladší z bratrů Záňů přípravy na sobotní duel.
 
Spodní část tabulky je zatím hodně vyrovnaná. Týmy od desátého po čtrnácté místo dělí jen tři body. SKV má na kontě stejně jako Bulldogs Brno jedno vítězství a na dvanácté Znojmo ztrácí jen jeden bod. „Je to sice vyrovnané, ale pořád jsme teprve v sedmém kole. Máme nějaký cíl a ten chceme splnit,“ dodal k situaci v tabulce Dominik Záň.
 
To Tatran se nachází na šestém místě tabulky. V sezoně si připsal pět vítězství a dvě porážky. V posledním utkání zaskočil pražského rivala z Chodova a na jeho hřišti ho před kamerami ČT porazil 4:3. Do kádru Tatranu se po krátkém švédském angažmá vrátil mladý reprezentant Filip Langer, jenž je s 11 body třetím nejproduktivnějším hráčem týmu. Před ním už jsou pouze útočníci Milan Meliš (12) a Marek Beneš (16).

Tipsport Superliga, 8. kolo - Tatran Střešovice vs. TJ SKV
sobota 6. 10. 17:00
Stodola Aréna Střešovice

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.