Konec ukázal, že jsme chtěli víc vyhrát, hodnotí výhru nad Tatranem Dejmal

8. 10. 2018

Muži A

3 minuty čtení

Sokolové v sobotu dosáhli velkého triumfu, když ve Střešovicích zvítězili nad Tatranem 8:5. Jedním z klíčových mužů tohoto vítězství byl brankář Martin Dejmal, který si připsal 46 úspěšných zákroků.

Vinohradským se povedl nástup do utkání a brzy vedli 1:0. Po první třetině se odcházelo do šaten za stavu 2:1 pro SKV. A v polovině utkání bylo na hostující lavičce ještě veseleji, Vinohrady totiž vedly 4:1! Tatran pak sice dokázal v průběhu třetí části srovnat, ale úplný závěr patřil opět hostujícímu celku.

„Výhra nad Tatranem nás samozřejmě těší, byl to ohromně těžký zápas, který jsme ubojovali až v samotném závěru. Bohužel jak už se nám párkrát stalo, měli jsme zápas rozdělený do dvou pasáží. První polovinu utkání jsme zahráli dobře, vybudovali si slušný náskok, ale v druhé polovině jsme vypadli z role a Tatran jsme nechali vyrovnat skóre,“ ohlédl se za vítězným duelem Martin Dejmal.

Tatran během pěti minut ve třetí třetině srovnal ze stavu 3:5 na 5:5. Pak ovšem znovu udeřili Vinohradští a třemi góly definitivně strhli vedení na svou stranu. „Na konci utkání se ukázalo, že jsme chtěli víc vyhrát, dali jsme do toho srdíčko, měli trochu štěstíčka a odvážíme tři body,“ usmál se brankář, který tak vychytal své první vítězství v nové sezoně.

Zejména z jeho pohledu to však nebylo vůbec jednoduché. Dejmal musel být neustále v permanenci. „Byla to velká dřina. Menší hřiště na Tatranu ještě umocnilo jejich tlak a ke konci už jsem opravdu šlapal vodu. Přemýšlím, že do přípravy budu muset zapojit spinning nebo vytrvalostní běhy,“ přidal Dejmal s úsměvem návrh, jak se ještě zlepšit.

Sokolové tak mají po sedmi zápasech na kontě šest bodů a v nadcházejícím týdnu je čeká domácí derby proti Chodovu. „Klíčové bylo to, že jsme to v hlavách nezabalili a dokázali se oklepat z vyrovnání. Výhra znamená tři body do tabulky, jakou budou mít váhu se ukáže až na konci sezóny. Zajíci se sčítají až po honu,“ dodal na závěr.

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.