Zápas o play off! Muži jedou do Paskova

22. 2. 2013

Klub

4 minuty čtení

Možná nejdůležitější zápas v základní části čeká mužské áčko tuto neděli v Paskově. Pouze výhra za tři body jim téměř s jistotou zajistí postup do play off.

Nedělním vítězstvím Hattricku Brno nad SKV se situace kolem postupové hranice v tabulce 1. ligy zamotala. Týmy Brna, SKV a Ostravy se srovnaly v rozmezí tří bodů a zbývají již pouze dvě volná postupová místa. Do konce základní části zbývá poslední kolo. Definitivně rozhodnuto bude v neděli, kdy svá utkání sehrají všechny tři zmiňované celky. Vinohradský Sokol do play off téměř stoprocentně posune tříbodová výhra, za určitých okolností i jiné bodové zisky. Pokud však SKV vyjde naprázdno, postoupí pouze pokud Ostrava prohraje s Pardubicemi.
 
Zápasem o postup bude pro Sokoly zápas s moravským Paskovem. V listopadovém prvním setkání těchto týmů na půdě vinohradského Sokola se po divoké přestřelce radovali domácí, zvítězili 11:8. Jak ale známo, zápasy na půdě Paskova jsou vždy obtížné, legendárním se stal paskovský povrch. Paskov je sice letos poslední, ale v důležitých zápasech dokáže kousat.
 
Svůj turnaj odehraje i několik dalších týmů Sokola. Juniorky v sobotu nastoupí proti Dobrušce a proti silnému Liberci. V hale na Kobylisích budou chtít z tohoto dvojzápasu vytěžit co nejvíc.
 
Mužské céčko, které je stabilně doplňováno juniory, pořádá v sobotu v Rieger aréně. Utkají se s celky ze západních částí Středních Čech, Zdicemi a Hořovicemi. Muži C stále hájí první pozici ve své lize a budou se samozřejmě snažit nezaváhat.
 
Dorostenci, kteří po čtvrteční neúspěšné dohrávce s Kladnem ještě stále bojují o setrvání v lize, nastoupí ke svým utkáním v neděli, taktéž v domácí svatyni. Soupeři jim budou týmy Sparty a Mladé Boleslavi. Obzvláště v utkání s Mladou Boleslaví dorostenci rozhodně mohou překvapit, protože se zápas kryje s utkáním G2 ligy juniorů.
 
Ve stejný čas se v Mladé Boleslavi utkají junioři B s prvním a druhým týmem tabulky své ligy ve velmi improvizované sestavě. Zdá se, že nebude možno do Boleslavi vyslat ani kompletní dvě pětky, ale minulý turnaj dokázal, že i v takovém počtu se dá vyhrávat.
 
Dorostenky mají na programu druhý turnaj ve druhém víkendu po sobě. Po minulých krutých porážkách s Chodovem a s Bohemians se utkají s dalším, možná ještě silnějším, týmem Tatranu. Ve druhém zápase nastoupí proti Plzni.
 
 

Sobota 23. 2. 2013:

Juniorky:
13:00 TJ SKV - FBC Dobruška (Kobylisy)
16:00 TJ SKV - FBC Liberec (Kobylisy)
 
Muži C:
13:50 TJ SKV - FBC Zdice (SKV)
17:20 TJ SKV - Red Dragons Hořovice (SKV)
 

Neděle 24.2.2013:

Muži A:
15:00 TJ SKV - Paskov Saurians (Paskov)
 
Dorostenci:
11:30 TJ SKV - BILLY BOY Mladá Boleslav (SKV)
16:30 TJ SKV - AC Sparta Praha Florbal (SKV)
 
Junioři B:
9:00 TJ SKV - BILLY BOY Mladá Boleslav B (Gym. Dr. Pekaře, Mladá Boleslav)
13:40 TJ SKV - FBC Pitbuls Kolín (Gym. Dr. Pekaře, Mladá Boleslav)
 
Dorostenky:
12:00 TJ SKV - Tatran Team Děkanka (Kutná Hora)
14:00 TJ SKV - FBC Plzeň (Kutná Hora)
 

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.