Pohled do historie: Další památné semifinále se Spartou ze sezony 2011/12

23. 10. 2018

Muži A

3 minuty čtení

Včera jsme vám představili semifinálové drama 1. ligy ze sezony 2007/2008. SKV se Spartou ovšem sehrálo i další památné bitvy. Zapomenout se nedá na semifinálovou sérii ze sezony 2011/2012. Rozhodující pátý duel tehdy na Podvinném mlýne sledovalo 575 diváků.

Sparta v předcházející sezoně sestoupila z nejvyšší soutěže. Jednoznačným cílem klubu z Podvinného mlýna tak byl okamžitý návrat mezi elitu. To sparťané potvrdili v základní části, kterou vyhráli o dva body před druhým Znojmem. Vinohrady do vyřazovacích bojů vstupovaly z páté pozice.

Sparťané ve čtvrtfinále vyzvali Žďár nad Sázavou. A přestože doma jedno utkání překvapivě prohráli, nakonec se díky dvěma venkovním výhrám radovali z postupu. To Vinohrady měly o poznání těžšího soupeře. Česká florbalová unie totiž nově zavedla výběr soupeřů a druhé Znojmo překvapivě sáhlo po SKV.

Svěřenci Michala Pazdery, který tehdy tým stejně jako dnes trénoval, svého soka zaskočili na jeho hřišti a z Moravy si odvezli dvě vítězství. Třetí parádní utkání v azylu na Jižním Městě vyhráli Vinohradští 7:3 (dva góly tehdy vstřelili Petr Veselý a Tomáš Chroust), a předčasně tak ukončili Znojmu sezonu. V semifinále tak došlo na další třaskavé derby mezi SKV a Spartou.

Sparta v úvodním zápase potvrdila roli favorita a vyhrála 6:1. O jedinou branku SKV se postaral bývalý hráč Sparty Lukáš Lanc. Ve druhém střetnutí na Podvinném mlýně se sokolům podařilo pražského rivala zaskočit. Duel dospěl až do prodloužení a v něm rozhodl ve výborné formě hrající Tomáš Chroust, který tehdy hostoval ve Vinohradech z Future.

Semifinálová série se přesunula do Rigerových sadů a další duel opět patřil pražské Spartě. Na Vinohradech vyhrála jednoznačně 9:3, a to i přesto, že čelila pěti přesilovým hrám soupeře. Sokolové ovšem nechtěli dopustit konec sezony a čtvrtý zápas ovládli. Od začátku směřovali za triumfem, v polovině zápasu vedli 4:0 a nakonec zvítězili 6:2. V Rieger aréně utkání zhlédlo 332 diváků.

Vyvrcholením celého semifinále byl pátý duel na Podvinném mlýně. Na tribuně bylo snad kolem 200 přiznívců SKV, kteří hnali sokoly vpřed. Úvod zápasu byl divoký, oba týmy se během pěti minut třikrát vystřídaly ve vedení. Sparta ovšem rozhodující střetnutí zvládla lépe a vyhrála před 575 diváky 9:3.

Pro SKV to byla další pěkná sezona, zakončená skvělou semifinálovou bitvou. Vytoužený postup do nejvyšší soutěže se sice podařilo vybojovat až o dva roky později, tehdejší sestava Vinohrad však rozhodně vzbuzovala respekt. Útoku ve složení Eda Piňos - Tomáš Chroust - Jan Buchta se báli všichni soupeři.

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.